vyvlastnění pozemku státem - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vyvlastnění pozemku státem, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pro výstavbu dálnice, vysokorychlostní železnice, úložiště jaderného odpadu, ale i třeba pro přeložku sítí potřebuje stát do budoucna vykoupit stovky soukromých pozemků. Současný stav, kdy jediný vleklý spor s vlastníkem může zdržet stavbu celonárodního významu i o dekádu, chce vláda změnit. Dohoda se státem má být atraktivnější, podle navrhovaného zákona bude moci stát nabídnout až osminásobek hodnoty majetku. A k vyvlastňovacímu řízení pak nemusí dojít.
„E-mobilita je budoucnost a bez transformace našeho automobilového průmyslu na e-mobilitu nebudeme součástí té budoucnosti,“ řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) k projektu možné výstavby továrny na baterie do elektroaut na letišti v Líních u Plzně. O tom, že projekt zásadně pomůže ekonomické budoucnosti ČR se shodly také ministerstvo průmyslu a obchodu, Škoda Auto a Hospodářská komora ČR. Tyto subjekty zároveň slíbily i intenzívnější debatu s okolními obcemi, krajem i firmami.
Vláda podpořila záměr vybudovat na záložním armádním letišti Líně u Plzně továrnu na baterie do elektroautomobilů. Premiér Petr Fiala (ODS) bude o záměru informovat vedení koncernu Volkswagen, který Česko zvažuje jako jednu ze tří lokalit pro tuto takzvanou gigafactory. Po jednání vlády to řekli ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) a ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).
Na vojenském záložním letišti Líně u Plzně a přilehlých parcelách by mohla vyrůst továrna na baterie do elektroautomobilů koncernu Volkswagen. Podrobnosti rozhodnutí vlády předá premiér Petr Fiala vedení automobilky, která Česko zvažuje jako jednu ze tří lokalit pro umístění takzvané gigafactory ve střední Evropě. Podle dostupných informací vojsko ustoupilo z požadavku ponechat si letiště Líně ze strategických důvodů.
Městská bytová politika se stává jedním z hlavních témat zářijových komunálních voleb v Praze. Dosavadní vedení magistrátu vedle založení Pražské developerské společnosti (PDS), která má být hlavním nástrojem výstavby, zahájilo soutěže a výběrová řízení na projekty s přibližně sedmi sty byty. Do země se ale prozatím nekoplo. Jak se k bytové politice postaví strany v následujícím volebním období?
Přestože koncern Volkswagen (VW) ještě nerozhodl, zda v Česku investuje až 120 miliard korun do továrny na bateriové články do elektromobilů, odpor dotčených obcí a zájmových skupin vůči takzvané gigafactory nabírá na obrátkách. Část obcí odmítá poskytnout vlastní pozemky v letištním areálu v Líních na Plzeňsku, kde VW zvažuje výstavbu, pokud by se měla průmyslová zóna rozléhat na čtyř stech hektarech, a ne na obcemi akceptovatelných 180 hektarech. Spolupráci obce podmiňují i zajištěním ubytování pro asi 4...
Pád stavební uzávěry kolem metra D pomohl mormonům, sportovnímu spolku i restituentům. Zpátečka PPF zlevnila Monetu o miliardu, balík akcií banky může být brzy na prodej. Obrana začne vybírat dodavatele speciálních aut pro výsadkáře za sedm miliard. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na ...
Proč je v Praze nedostatek bytů a proč politici nabízejí rychlá a špatná řešení? A je budoucnost trhu s bydlením v technologiích? Libor Vošický, ředitel Stavební spořitelny České spořitelny, známé Buřinky, si myslí, že ano.
Správa železnic zahájila tento rok konkrétní přípravy nových železničních spojení – takzvaných vysokorychlostních tratí. V současnosti probíhá úvodní mapování krajiny a připravuje se výstavba pilotních úseků. Správa železnic přitom intenzivně diskutuje s dotčenými municipalitami. To je v takto rané fázi přípravy staveb zcela výjimečné, ale nezbytné. Ukazuje se totiž, že vysokorychlostní tratě budou vadit nejbližšímu okolí, kudy budou procházet.
Pandemie koronaviru a následný propad ekonomiky s bytovým trhem nijak nezamávaly. Byť ceny nájemního bydlení šly dolů, jde jen o dočasný jev a nedostupnost bydlení zůstává už několikátým rokem nevyřešena. Jako před každými volbami sypají politické strany jeden nápad za druhým, jak krizi vyřešit. Napravo i nalevo se přitom shodují, že musí do určité míry zasáhnout stát. Ať už legislativními změnami, dotacemi nebo rovnou vlastní výstavbou.