vývoj ceny elektřiny 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vývoj ceny elektřiny 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Boj o „osm procent“ základní úrokové sazby – tak v posledních měsících vypadá odborná i laická debata o nastavení měnové politiky ČNB. Zatímco někteří ekonomové, měnová sekce ČNB či Mezinárodní měnový fond doporučují zvýšení sazeb, ČNB drží sedmiprocentní linii. Viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová v rozhovoru pro INFO.CZ argumentuje, že zvýšení by s ohledem na krocení inflace nepřineslo výraznější pozitivní efekt, navíc silný kurz koruny za národní banku „odpracoval nejméně trojí zvýšení sazeb“. „Tím, že ...
Podívejte se na Francii, zaznívá v českých debatách o transformaci společnosti ČEZ. Dominantní francouzská elektrárenská společnost EDF se zbavuje minoritních akcionářů a míří do stoprocentního vlastnictví státu. Jenže transformace EDF je bolestivý proces plný politických, sociálních i právních sporů. Francouzská vláda se s ním trápí řadu let. A přeměna EDF, v níž podobně jako v případě společnosti ČEZ drží většinový podíl stát, ještě zdaleka není u konce.
České prezidentské volby 2023 pokračují. Kdo kandiduje na post prezidenta České republiky? Kandidátů pro první kolo prezidentských voleb bylo ve výsledku osm, zbývají dva. Výsledky druhého kola voleb budou známy v sobotu 28. ledna. Do druhého kola postoupil Petr Pavel a Andrej Babiš. Podívejte se na přehledný seznam všech uchazečů o místo hlavy státu. Kdo jsou letošní prezidentští kandidáti? Co o nich prozradily televizní debaty? Jaké mají volební programy a názory? Koho volit?
Ze tří desítek miliard korun určených velkým firmám na pomoc s vysokými cenami elektřiny a plynu je aktuálně vyčerpaná necelá jedna miliarda. To je jeden z hlavních důvodů, proč loňské hospodaření státu skončilo lépe, než vláda předpokládala. Schodek státního rozpočtu dosáhl výše 360,4 miliardy korun. To je o 14,6 miliardy méně oproti finančnímu plánu schválenému na podzim.
Jeden z favoritů nadcházející prezidentské volby Andrej Babiš konečně začal ostrou kampaň. A své nejvážnější konkurenty Petra Pavla a Danuši Nerudovou rozhodně nešetří. „Oni nemají žádné politické zkušenosti a všechno, co deklarují v těch debatách, je nabiflované,“ říká šéf hnutí ANO, který by také rád snižoval úrokové sazby a zestátnil ČEZ.
Ještě před pár lety nešlo z Prahy létat přímo do exotických destinací, cestovní kanceláře to tehdy označovaly za byznysově příliš riskantní. Nyní to už ale neplatí a na přímé lety do destinací z pohledu Čecha netradičních sází čím dál více z nich. Ba co víc, cestovkám se daří zaplňovat letadla Čechy toužícími po exotice, a to i navzdory prodražujícím se přeletům, pobytům v pětihvězdičkových hotelech a v době bující inflace a energetické krize.
Pojem Green Deal vyvolává už dlouho rozporuplné reakce. Pro jednu skupinu představuje naději v podobě využívání výhradně bezemisních zdrojů energie, jiní zase vnímají zelenou dohodu pro Evropu jako ideologii, která Evropu nenávratně poškodí. Emotivní diskuze nad tímto tématem proběhla i mezi hosty pořadu Pod lupou, kterými tentokrát byli europoslanec Ondřej Knotek (ANO), bývalý šéf společnosti Pražská plynárenská Pavel Janeček a prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza.
S nástupem pandemie nezmizeli z Letiště Praha jen cestující, ale i tučné dividendy na trase Ruzyně – ministerstvo financí. Než pandemická opatření stlačila počty cestujících mířících do a z české metropole na minimum, odvádělo letiště rezortu financí jako jedinému akcionáři stamiliony až jednotky miliard korun ročně. Po krizových letech 2020 a 2021 je i letos nepravděpodobné, že by letiště poslalo dividendu do hluboce deficitní státní kasy.
Byznys s elektromontážemi rozjel s otcem v devadesátkách z garáže, díky agresivní růstové strategii dnes ovládá DD Group s miliardovými obraty. Poprvé za více než tři desetiletí ale vidí miliardář Petr Dědek překážku, která může být dost možná nad jeho síly - současný mix inflace s energetickou krizí. „Všichni developeři jsou nyní velmi opatrní. Nechtějí investovat, pokud nemají jistoty. A té je trh plný. Pokud krize včetně inflace a drahých peněz potrvá dlouho, stavět se přestane. Rizika jsou obrovská,“ ...
Zatímco nyní řeší globální softwarová společnost Y Soft především nedostatek čipů a v důsledku toho hubenější tržby, její zakladatel Václav Muchna už srší nápady, co bude firmu živit za pět deset let. Jako třeba roboti, kteří pracují s umělou inteligencí a počítačovým viděním. „Trošku jsme předběhli dobu, u zákazníků vidíme velkou nedůvěru,“ usmívá se Muchna.