vývoj kurzu koruny k euru - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vývoj kurzu koruny k euru, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dlouho trvající vysoká inflace v kombinaci s eurooptimistickými politiky v současné vládě otevřela v posledních měsících opět intenzivní diskuzi o vstupu Česka do eurozóny. Vznikla dokonce petice „Pro euro“, kterou podepsalo přes pět tisíc lidí. Není to mnoho, ale podpora evropské měny stoupá i v průzkumech veřejného mínění.
Česká koruna prožila v posledním měsíci své nejhorší období za bezmála poslední rok. Jen během uplynulých dvou týdnů oslabila tuzemská měna vůči euru o více než tři procenta, když během středy po bleskovém propadu protnula hranici čtyřiadvaceti korun za euro. Jde o největší klopýtnutí koruny od loňského května, kdy trh neuroticky vstřebával informaci o zvolení Aleše Michla novým guvernérem České národní banky. Zároveň je to zásadní korekce dosavadní spanilé jízdy české měny, která za sebou měla v závěru ...
Německý koncern Volkswagen zveřejnil svůj plán, podle kterého chce v následujících pěti letech investovat 180 miliard euro (zhruba 4,3 bilionu korun) do výroby baterií, digitalizace v Číně a do rozšíření svých aktivit v Severní Americe. Uvedl to web CNBC. Automobilka rovněž zveřejnila své ekonomické výsledky za uplynulý rok. Čistý zisk koncernu stoupl o 2,6 procenta. Tolik už se nedařilo dceřinné společnosti Škoda Auto, jejíž provozní zisk loni klesl o 42 procent.
Boj o „osm procent“ základní úrokové sazby – tak v posledních měsících vypadá odborná i laická debata o nastavení měnové politiky ČNB. Zatímco někteří ekonomové, měnová sekce ČNB či Mezinárodní měnový fond doporučují zvýšení sazeb, ČNB drží sedmiprocentní linii. Viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová v rozhovoru pro INFO.CZ argumentuje, že zvýšení by s ohledem na krocení inflace nepřineslo výraznější pozitivní efekt, navíc silný kurz koruny za národní banku „odpracoval nejméně trojí zvýšení sazeb“. „Tím, že ...
Čistý zisk České spořitelny, která je se 4,5 milionem klientů největším tuzemským finančním domem, dosáhl za loňský rok 20,2 miliardy korun. V porovnání s předchozím rokem se jednalo o nárůst o 42 procent. Čísla o hospodaření potvrzují rekordní rok pro tuzemský bankovní sektor – jeho celkový zisk po zdanění loni přesáhl poprvé v historii hranici 100 miliard korun.
Akciové trhy mají za sebou solidní vstup do roku 2023. Během necelých dvou měsíců si širší index Stoxx Europe 600, který měří vývoj cen akcií největších evropských korporací, připsal téměř devět procent. Tento výkon však bledne v porovnání s tím, o kolik mohli investoři během ledna a února zhodnotit svůj kapitál v cenných papírech firem z odvětví luxusu.
Na frankfurtské burze se schyluje k velké rošádě v prestižním burzovním indexu DAX, který měří vývoj cen akcií čtyřiceti největších německých veřejně obchodovaných firem. Ukazatel na konci února opustí z hlediska výše tržní hodnoty vůbec nejvýznamnější firma a nahradí ji tradiční německý finanční dům.
Poslední týdny si investoři z Česka užili na Wall Street podstatně více legrace než tamní burzovní matadoři. Zatímco dolaroví investoři brali za dva únorové týdny na akciovém indexu S&P 500 něco přes půl druhého procenta, tuzemští hráči dostali navíc ještě přes dvě procenta k dobru. O tolik totiž koruna od počátku února oslabila vůči dolaru, čímž obrátila trend trvající od loňského září a podpořila výnosy českých investorů. Podle prognostiků je to jen prolog letošního vývoje koruny vůči dolaru a měnový pár...
Investory na pražské burze letos čekají doslova dividendové žně. Navýšení částek, které ze zisku za rok 2022 zašlou na účty domácích i zahraničních akcionářů, již v předchozích dnech avizovaly managementy Moneta Money Bank a Komerční banky. Ke stejnému kroku se s pravděpodobností hraničící s jistotou uchýlí i energetická skupina ČEZ či zbrojařská společnost Colt CZ Group.
K jednacímu stolu dnes zasedne Evropská centrální banka. Ta s největší pravděpodobností opět utáhne měnové kohouty. V Komerční bance očekáváme, že všechny tři klíčové úrokové sazby zvedne o padesát bazických bodů. Další takovýto krok by měl podle naší prognózy následovat v březnu. V květnu, v červnu a v červenci by mělo jít již jen o standardní 25bodové zpřísnění měnových podmínek, přičemž v červenci by už měla růst pouze depozitní sazba. Ta by se tak měla vyšplhat až na 3,75 procenta.