vyvoz cina objem - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vyvoz cina objem, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Návštěva předního čínského diplomata Wanga I v Moskvě znovu povzbudila spekulace o tiché, ale výrazné podpoře Ruska ze strany Pekingu. Washington před pár dny dokonce uvedl, že se asijská velmoc chystá dodat zbraně a munici proti Ukrajině a varoval před vážnými důsledky tohoto kroku. Peking nařčení popírá, ale už dlouhé měsíce se spekuluje o tom, že Moskvě poskytuje technologie, které Rusko ve válce potřebuje. Čína pomáhá držet nad vodou i ruský ropný sektor.
Čína, Srbsko či Dubaj. Takové jsou nejčastější tranzitní země, přes které tečou peníze z Česka do Ruska a Běloruska. Finanční ústavy v prostřednických zemích našly uplatnění poté, co domácí banky v posledních měsících dramaticky omezily možnosti převodu peněz ve směru Moskva a Minsk. Toky peněz souvisejí s převody jednotlivců, ale i s byznysem firem. Zejména mezi Českem a Ruskem totiž mezinárodní obchod zdaleka neustrnul na nule a měsíční obrat obchodní výměny se v obou směrech počítá v řádu miliard korun ...
Zprávy o situaci na ukrajinském bojišti a možných rizicích dalších ruských útoků denně plní světová média. O tom, že o osudu země rozhodne i její ekonomická kondice, se však píše daleko méně. Hrubý domácí produkt Ukrajiny se přitom loni smrskl o třicet procent a budoucnost zůstává nejistá. Na Rusko náklady na válku a západní sankce zatím dopadají mírněji, než se čekalo. Po roce bojů je tak hlavní otázkou, jestli se ruské válečné soukolí časem zadrhne a zda Kyjev s pomocí Západu hospodářsky ustojí období, ...
Za necelé dva týdny vstoupí v účinnost další významné protiruské sankce – unijní embargo na ruské ropné produkty, na které sedmadvacítka a země skupiny G7 zároveň zavedou cenové stropy. Starý kontinent se tak nyní snaží předzásobit především naftou. Trh s ní je napjatý už měsíce. K nervozitě přispívají i další plánové stávky ve francouzských rafineriích. Státní distributor paliv Čepro ujišťuje, že v Česku problém s pohonnými hmotami nenastane.
Ne Tesla, ale čínský BYD. Tak kdysi zněla odpověď dnes již bývalého šéfa koncernu Volkswagen Herberta Diesse na otázku, která automobilka ho nejvíce děsí. Po letech se jeho obavy naplňují. BYD i další čínské automobilky vyrostly natolik, že jim už domácí, největší světový trh s automobily, nestačí. Pouštějí se tak do Evropy. Neomezují se přitom na export, ale postupně budují i výrobní kapacity. A pro český autoland představují hrozbu, shodují se insideři.
Válka na Ukrajině způsobila Evropě zcela zásadní problémy v oblasti dostupnosti zemního plynu. Omezení dodávek z Ruska výrazně dopadlo na některé země. Právě Česko patří k těm, které jsou na dodávkách z Ruska nejvíce závislé. Vlivem zmíněných problémů od začátku ruské invaze raketově vzrostly ceny energií. EU přitom stále nepřekonala rozpory okolo možného omezení cen plynu, který zdražuje výrobu elektřiny. Část zemí navíc hrozí vetem krizového balíku. Jak se situace dál vyvíjí a jaké má Evropa možnosti? ...
Jako na horské dráze. Tak se musejí cítit investoři, kteří sázejí na americký trh polovodičů. Poté, co se obor vzpamatoval z důsledků pandemie, vystupňoval americký prezident Joe Biden takzvanou polovodičovou válku s Čínou. A k tomu se dostávají na veřejnost zhoršující se finanční výhledy firem, které se obávají klesající poptávky kvůli stále reálnější globální recesi.
Ruská energetika by podle všeho měla zažívat zlaté časy. Do země i přes nižší objemy vyvezené ropy a plynu proudí více peněz, management Gazpromu navrhl dokonce rekordní dividendu (ponechme nyní stranou, zda nejde o manipulaci s cenou akcie a zda opět nedojde k „neschválení ze strany akcionářů“), zprávy o rekordních objemech prodávaných do Číny či Indie neustále probleskují do zpravodajství. Problémem ale je, že velká část takových informací je spíše mýtem než realitou.
Čínské letecké společnosti si od evropského výrobce letecké techniky Airbus objednaly téměř 300 letadel, jejichž hodnota podle katalogových cen přesahuje 37 miliard dolarů (zhruba 880 miliard korun). Jde o největší objednávku letadel ze strany čínských aerolinek od začátku pandemie covidu-19, informovaly dnes tiskové agentury, které se odvolávají na sdělení jednotlivých aerolinek. Zakázky podléhají schválení akcionářů.
Spojené státy se dostaly do prekérní situace. Na jedné straně vyzbrojují Ukrajinu a tlačí svět včetně Číny k protiruským sankcím. Na straně druhé se obávají, že válka a její důsledky na dlouho zvednou ceny potravin a vyvolají ve zranitelných zemích hladomor. Potichu proto povzbuzují zemědělské a přepravní společnosti, aby vzaly na milost hnojiva ruského původu, píše Bloomberg.