vývoz do číny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vývoz do číny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Levná a snadno skladovatelná vakcína britsko-švédské společnosti AstraZeneca má teoreticky všechny předpoklady být globálním pilířem očkování. Místo toho je symbolem vakcinačních nesnází a frustrací. Dodávky látky do EU váznou, zčásti i kvůli vakcinačnímu nacionalismu. Zároveň přibývá unijních zemí, které pozastavily aplikaci preparátu v obavě z výskytu krevních sraženin u očkovaných.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Slovenský premiér Igor Matovič čelí na domácí politické scéně vážné vládní krizi kvůli tomu, že tajně nakoupil neschválenou ruskou vakcínu Sputnik. Jednalo se o sóloakci, o které předem nevěděli ani jeho koaliční partneři, ani prezidentka Zuzana Čaputová. V Česku by se to stát nemohlo. Zde máme kromě tajného vyjednávání o dodávkách Sputniku totéž i s vakcínou z Číny, a navíc se na něm podílí premiér s prezidentem.
Pandemický rok v Asii má velmi nečekaného vítěze. Nejvýkonnější ekonomikou na kontinentu se za uplynulých dvanáct měsíců pravděpodobně stane Vietnam. Jeho hrubý domácí produkt ani v jednom čtvrtletí roku 2020 nespadl do záporných hodnot a za celé období meziročně vyroste o 2,9 procenta.
Vývoz ruského zemního plynu potrubím zákazníkům ze zemí mimo bývalý Sovětský svaz loni klesl o deset procent na 179,3 miliardy metrů krychlových. Informovala o tom společnost Gazprom, která má monopol na vývoz této suroviny z Ruska prostřednictvím plynovodů. Firmu má pod kontrolou Kreml.
Historii Číny posledních desetiletí je možné popsat slogany, které používali její vůdci. Diktátor Mao Ce-tung vyhlásil „velký skok vpřed“, jehož výsledkem byl děsivý pád. Reformátor Teng Siao -pching mluvil o kočce, která může být černá i bílá, ale hlavně musí umět lovit myši. Současný prezident Si Ťin -pching si v době svého nástupu do čela strany a státu oblíbil „čínský sen“. A letos k tomu přidává strategii „dvojí cirkulace“.
Česko jako první země visegrádské skupiny založí pod ministerstvem obrany zvláštní agenturu, která výrobcům vojenské techniky, zbraní, softwaru či bezpečnostních systémů umožní prodávat na mezivládní úrovni. Oproti jiným státům dosud české firmy takovou politickou podporu, jejíž součástí jsou finanční záruky nebo užší spolupráce armád, neměly. To je oproti zahraniční konkurenci znevýhodňovalo.
V teenagerském věku Václava Hollera uchvátil svět počítačových technologií a předznamenal jeho budoucí profesní směřování. Po několika letech znalosti z programování začal aplikovat do oblasti analýzy investičních aktivit a založení první firmy na sebe nenechalo dlouho čekat. Dnes stojí rodák z Hradce Králové v čele nového investičního FinTech holdingu, který se věnuje jedné z nejpokročilejších finančních disciplín - správě a investicím do kryptoměn, ale také vývoji inteligentních technologických řešení, ...
Násilné potlačování demonstrací, nekončící protesty proti průběhu voleb a nyní také válečný konflikt. Země v ruském okolí letos střídá jeden výbuch za druhým. Tentokrát nejde o země jako Gruzie nebo Ukrajina, považované za protivníky Ruska. Nepokoje zasáhly nejbližší spojence Moskvy z Eurasijské ekonomické unie (EAEU) – Bělorusko, Arménii a Kyrgyzstán. Kreml čelí nejistotě.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.