význam slova inkluze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu význam slova inkluze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Miliardy lidí zbožňují značky jako Apple a používají Facebook. Digitálním gigantům to ovšem nestačí a zkoušejí si ukousnout i z byznysu tradičních bank. Staré odvětví má však teď v lecčem překvapivě lepší vyhlídky než ještě před pěti lety.
Při vyhrocenosti veřejného diskurzu, který provází pojem multikulturalismus, není překvapivé, že se podobný étos pojí i s českou multikulturní výchovou. Ta je obviňovaná z „ideologické indoktrinace na školách” a nedostatečného patriotismu navzdory tomu, že reálná multikulturní výchova na českých školách bývá některými odborníky dokonce označována za rasistickou.
Jestli některý z politiků umí na sociálních sítích vyvolávat vášně, je to vicepremiér pro vědu a výzkum a šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Polemikou o tom, zda zvířata mohou umírat, způsobil skutečně velké vlny. „Sociální sítě mají své kouzlo, jen ta nenávist dosáhla míry, která už mě nebaví,“ říká.
Inkluze je v Česku již druhým rokem často skloňovaným tématem. Pro mnoho politiků se stala synonymem apokalypsy a důvodem k populistickým výrokům, kritika však zaznívá i od odborné veřejnosti kvůli údajné nedostatečné připravenosti celého konceptu. Podobný názor má i speciální pedagožka Jana Bradley, která působí v Česku i Americe. Zatímco ve Státech je systém speciálního vzdělávání propracovaný, v Česku je stále ještě v plenkách. „Chybí odborníci a finance. A když je začlenění dítěte s postižením do běžné...
Pár dní po oznámení rezignace ministryně školství Kateřiny Valachové jsme se zeptali několika osobností, které školství zasvětily celý svůj profesní život, jak by působení právě končící ministryně zhodnotili. Odpovědi Mikuláše Beka (rektora Masarykovy univerzity), Boba Kartouse (vedoucího komunikace think tanku EDUin), Václava Klause ml. (experta ODS na oblast školství), Ondřeje Šteffla (ředitele a zakladatele společnosti Scio) a Jiřího Kuhna (ředitele nymburského gymnázia) naleznete v tomto článku.
„Zvyšuje se generační propast, svět dnešních dětí je diametrálně odlišný od světa učitelů. Často se nesejdou ani na základních komunikačních platformách, médiích, které sledují, ničem. Učitel odmítající existenci Facebooku a dalších sociálních sítí skutečně žije v jiném světě a současnému nerozumí,“ říká Bohumil Kartous, garant studie k českému vzdělávání, která byla představena na výroční konferenci Aspen Institute Prague. Proč je náš vzdělávací systém zaostalý a jak by mohl vypadat za 20 let? A budou se ...
Podle průzkumu společnosti Scio celá třetina studentů, kteří se hlásí na pedagogické fakulty, vlastně vůbec učit nechce. Pedagogické vzdělání berou většinou jako záchranu, kdyby se nedostali na jiné školy. Oproti tomu téměř pětina studentů z jiných oborů přiznává, že by je učení naopak bavilo.
Ondřej Šteffl nenechá na školském systému nitku suchou. „Teď se mluví o průmyslu 4.0 a robotizaci, o tom, že lidé nebudou mít práci a řada povolání zmizí. A projevilo se to nějak ve školství? Ani náhodou! Dneska vychováváme lidi, pro které možná nebude práce,“ je přesvědčen ředitel společnosti Scio a zastánce vzdělávání pro budoucnost.
Letos v lednu si pražská pobočka mezinárodní globální sítě Aspen Institute zvolila nového výkonného ředitele. Stal se jím bývalý první náměstek ministra zahraničních věcí Jiří Schneider, který se spolu se svými kolegy snaží o rozvoj nové generace vůdčích osobností a vytvoření prostoru pro střetávání lidí z nejrůznějších oborů.
Vzdělávání a literatura jsou dvě stěžejní témata života Kryštofa Vosátky. Po pražském gymnáziu vycestoval za studiem do Spojených států, bakalářský titul z literatury získal na univerzitě v Oxfordu a nyní studuje učitelský kurz na University College London. Dobrá znalost literárních děl z nás podle něj může učinit svébytné občany: „Reklamní slogany, polopravdy politiků a citové vydírání nad vámi nemají takovou moc, protože je už tisíckrát znáte.“