vzdát se dědictví - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu vzdát se dědictví, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jurij Karpinskyj řídí společně s otcem a bratrem skupinu Ekran, která působí v západoukrajinském městě Stryj. Až do loňského roku zaměstnávala stovky lidí. Pak ale začala ruská invaze, jež otřásla jejich podnikáním i soukromým životem. Jaké je dělat byznys uprostřed války a za jakých podmínek si dokáže představit uzavření míru s Ruskem, říká ukrajinský podnikatel v rozhovoru s e15.
Kandidát na post prezidenta republiky a senátor Pavel Fischer v rozhovoru pro web INFO.cz hovoří o dědictví komunismu, selhání polistopadové politiky, jeho politických vzorch, anebo rozdílech mezi životem ve velkých městech a na venkově. A třeba na adresu Miloše Zemana říká toto: „Mohu vám říct, že člověka zaskočí, jak vážné nebezpečí státu hrozí, když na Hradě sedí ruský výsadek.“
Mexiko obvinilo módní řetězce Anthropologie, Patowl a Zara z kopírování tradičního oděvu místních žen. Plagiátorství podle něj ohrožuje příjmy švadlen z řad domorodých obyvatel. Se svými produkty či názvy má přitom problémy stále více nejen oděvních společností. Indiánský kmen Čerokíů si stěžuje na název Jeep Cherokee, kritice čelila i Kendall Jennerová za svou značku tequily 818.
Bývalý španělský král Juan Carlos I., který čelí vyšetřování kvůli finančnímu skandálu a podezření z nekalých finančních machinací při sjednávání zakázky pro španělské firmy při stavbě železnice v Saúdské Arábii, se rozhodl odstěhovat ze Španělska do jiné země. Informoval o tom dopisem, který v pondělí královská rodina zveřejnila na své webové stránce. Dopis je určený Juanovu synovi a současnému králi Felipemu VI. Zatím není jasné, kam se chce bývalý panovník vydat. Deník El Mundo ovšem informoval, že ...
Jakožto nejrozvinutější ekonomika a nejstabilnější demokracie v Latinské Americe mělo být Chile, alespoň podle vnějších pozorovatelů, tou poslední zemí, kde by někdo čekal násilnosti a rabování. Proto jsou nynější mohutné protesty, zničené metro, spoušť a paralyzovaná země velkým překvapením – dokonce i pro Chilany samotné. Příčiny současné situace v zemi analyzuje český velvyslanec v Chile Josef Hlobil.
Nový japonský císař Naruhito, který se o půlnoci ujal trůnu po otci Akihitovi, ve středu slavnostně převzal panovnické insignie, mezi nimiž jsou posvátný meč, císařský klenot a pečeti. Ve svém projevu Naruhito ocenil vládu svého otce a prohlásil, že bude pokračovat v jeho cestě a stejně jako on bude usilovat o mír a bude stát po boku japonského lidu.
Dobře zvládnout start závodu a pak umět zabrat v cílové rovince. Právě v těchto dvou fázích se do značné míry rozhoduje o tom, jak velký bude úspěch českého exportéra na zahraničních trzích. Na začátku jde o kvalitu výzkumu a vývoje, který předchází samotné výrobě. Na konci by v ideálním případě měla být dodávka kvalitního finálního produktu (nikoliv pouhé subdodávky), podpořená schopnými obchodníky a marketéry.
České a slovenské podnikatele čeká v následujících letech složité období. Většina z těch, kteří začali po revoluci podnikat, se bude muset v horizontu maximálně 15 let rozhodnout, jak naloží se svými firmami a majetkem – zda své podniky prodají, předají odbornému managementu nebo řízení přenechají dětem.
Darovali jste například svému potomkovi nemovitost a on se teď chová tak, že byste dar nejradši vzali zpět? Nebo dar potřebujete získat nazpátek z jiných důvodů? Je to ze zákona vůbec možné? Ano je, ale cesta nebude jednoduchá.
Jednu ocelárnu koupit, šest prodat. Tak zní plán ocelářské skupiny ArcelorMittal. Gigant se loni rozhodl koupit od italského státu ocelárnu Ilva, která má katastrofální dopady na okolní životní prostředí a zastaralou výrobu. Aby získal souhlas s transakcí od Evropské komise, nabídl, že prodá šest jiných hutí v západní a východní Evropě.