wirecard - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu wirecard, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na frankfurtské burze se schyluje k velké rošádě v prestižním burzovním indexu DAX, který měří vývoj cen akcií čtyřiceti největších německých veřejně obchodovaných firem. Ukazatel na konci února opustí z hlediska výše tržní hodnoty vůbec nejvýznamnější firma a nahradí ji tradiční německý finanční dům.
Odvážnou partii rozehrála v minulém týdnu americká investiční a analytická firma Hindenburg Research. Společnost, která vydělává na poklesech cen akcií, zveřejnila report, v němž obvinila obrovský indický konglomerát Adani Group z manipulace s cenou akcií a z účetních podvodů.
Hlavní německý akciový index DAX přijde o svého nejhodnotnějšího člena. Chemická skupina Linde, která je světovým lídrem v oblasti technických plynů, opustí frankfurtskou burzu na začátku března. S cennými papíry Linde se poté bude obchodovat výhradně v New Yorku. Daný krok ve středu odsouhlasilo 93 procent akcionářů podniku.
V letošním roce vyšla řada zajímavých knih. Mezi nimi i dílo redaktora listu Financial Times Dana McCruma o kauze německé platební společnosti Wirecard a také knížka experta na mezinárodní historii Chrise Millera o historii odvětví, bez něhož by se moderní ekonomika neobešla.
Téměř dva a půl roku od krachu, který zdokumentovala i internetová televize Netflix, míří kauza německé společnosti Wirecard do další fáze. V Mnichově začne dnes soudní řízení s generálním ředitelem Markusem Braunem a s dalšími vysokými manažery. Čelí obvinění z podvodu, zpronevěry, zkreslování účetnictví a z burzovní manipulace. Soud vzhledem ke komplikovanosti případu skončí patrně až v roce 2024.
„Pokud nakoupíte akcie jen proto, že vám je někdo doporučil na sociálních sítích, tak to může krátkodobě vycházet, ale dlouhodobě to není cesta k úspěchu,“ říká v rozhovoru pro deník E15 britský investor Stephen Clapham, v minulosti analytik londýnských investičních bank a také partner hedgeových fondů spravujících miliardy dolarů. Podle jeho názoru i jednotlivec bez zázemí velké finanční instituce může být úspěšným investorem. Musí však věnovat studiu a také výběru investic dostatek úsilí a času. „Osobně ...
INFO.CZ | Západní sankce vůči Rusku a ruským společnostem jsou bolehlavem i pro řadu firem působících v Česku, které mají skrytého, potenciálně ruského vlastníka. Jednou z nich je podle řady náznaků strategická ocelářská společnost Vítkovice Steel, jejíž akcionářské ovládání vede k ruské státní rozvojové bance VEB. Mluvčí společnosti nicméně ruské vlastníky odmítá s tím, že za pěticí kyperských akcionářů stojí podnikatelé z postsovětských republik, nikoliv z Ruska.
Nyní již bývalá německá konzervativní kancléřka Angela Merkelová po 16 letech v úřadu předala kancléřství svému sociálnědemokratickému nástupci Olafu Scholzovi. Scholz patří mezi nejoblíbenější politiky v zemi, od března 2018 byl vicekancléřem a ministrem financí ve čtvrté vládě Angely Merkelové.
Hlavní německý akciový index DAX se rozšíří ze 30 na 40 firem. Rozšíření, které vstoupí v platnost 20. září, je největší úpravou indexu DAX za posledních 33 let. Tvůrce indexu, společnost Deutsche Börse, ke změně přistoupila po řadě let úvah, mimo jiné v důsledku pádu finanční společnost Wirecard, která se součástí indexu stala jen dva roky před svým kolapsem.
Je to evergreen globální ekonomiky. Když nějaká velká známá firma zkrachuje, protože se ukáže, že kreativně upravovala, tedy falšovala účetnictví, případně prováděla zlodějské operace, obrátí se pozornost na jejího auditora. Jak je možné, že auditor, který vidí „do papírů“, nic nekalého nespozoroval? Nespolupracovali i auditoři na tom, že o peníze přišli akcionáři včetně řady klientů?