zábavný průmysl - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zábavný průmysl, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Legenda amerického mediálního průmyslu Rupert Murdoch požádal představenstva svých společností News Corporation a Fox Corporation, aby se obě firmy téměř deset let po rozdělení opět sloučily do jednoho podniku. Podle deníku The Financial Times (FT) se jednadevadesátiletý magnát chystá předat své dekády budované impérium synovi Lachlanovi. Akcionáři News Corporation však fúzi společností patrně odmítnou.
Přes dvacet let vyvíjel elektronické obranné systémy pro izraelské námořnictvo. Teď přichází na trh s unikátním zařízením, které obohatí domácí zábavu či online nákupy o vůně. Šéf startupu iRomaScents Avner Gal přesto upozorňuje, že technologie mají své limity. „Nevěřím, že budeme někdy masově používat autonomní vozidla,“ říká v rozhovoru pro deník E15. Gal bude hostem veletrhu Týden inovací ČR 2022, který se koná 10. října v Praze.
Minulý týden v pátek se belgická vláda po letech sterilních ideologických a někdy až surrealistických debat rozhodla prodloužit provoz dvou nejmladších z celkem sedmi jaderných bloků o 10 let. Mění se tak zákon o ukončení provozu jaderných elektráren z roku 2003, přijatý za docela jiných podmínek, ale již tehdy ideologicky motivovaný. Oficiálním odůvodněním je současná krize, ohledy na energetickou bezpečnost a úsilí snížit závislost na dovozu ruského plynu. Je to jeden příklad za všechny – před dilematem ...
Rusko se kvůli invazi na Ukrajinu musí vypořádat s vysokými sankcemi ze Západu. Jedná se o jedny z nejvyšších v historii. Svou troškou do mlýna se rozhodly přidat mnohé nadnárodní společnosti, ale i firmy, které nějakým způsobem v Rusku figurují. Deník E15 přináší přehled firem, které se rozhodly v Rusku skončit nebo pozastavit svou činnost, dokud země invazi na Ukrajinu nevzdá.
Konec října roku 2021 byl pro virtuální svět přelomem. Facebook tehdy oznámil přejmenování na Meta a nastartoval směřování k přechodu do metaverza. Nyní se tohoto trendu chytají i čínská města a korporace, nicméně metaverzum vznikající v asijské mocnosti bude značně odlišné od toho, jež se buduje na západě.
Podnikatel Jan Daneš se eventům a zábavnímu průmyslu věnuje už několik let a bylo jen otázkou času, kdy si se svým týmem vybuduje vlastní zábavní centrum. To se mu nakonec podařilo. V roce 2019 nechal přestavět bývalé haly ČKD a na jejich místě vybudoval unikátní zábavní centrum FUTURENTO. Pak ale přišla pandemie a FUTURENTO se muselo zavřít. Byznys roste ale i přesto, že má zábavní centrum omezené možnosti.
KOMENTÁŘ MARTINA MAŇÁKA Z INFO.CZ | Fialova vláda musela v reakci na prudké zdražování energií přistoupit ke zvyšování „kompenzačních“ sociálních dávek a k rozšiřování okruhu jejich příjemců. Bobtnání počtu domácností, jejichž přežití je závislé na dávkách, lze vnímat jako citelné klopýtnutí na cestě k lepším eurounijním zítřkům Česka. Co je však ještě horší: zdražování energií (nikoliv kosmetické, nýbrž zásadní a trvalé) začíná být považováno za „axiom“, tedy za nezpochybnitelný a nevyhnutelný jev.
Ve Spojených státech vznikne první celovečerní film zcela financovaný nezaměnitelnými tokeny neboli NFT. Přišel s tím hollywoodský producent dánského původu Niels Juul, který se zviditelnil zejména spoluprací se slavným režisérem Martinem Scorsesem. Juul věří, že NFT mohou být pro nízkorozpočtové snímky novou příležitostí obstarání peněz.
S trochou nadsázky o sobě hovoří jako o pokračovateli bájné kněžny Libuše, jejíž vizi o Praze dotýkající se hvězd dotahuje do konce. Tomáš Rousek je vizionář, vystudovaný vesmírný architekt a šéf pražsko-londýnského studia Xtend. Projekt nové Prahy na Měsíci představil už ve škole. V rozhovoru pro deník E15 ale mluví o projektech pro americkou NASA či evropskou ESA, svých „pozemských“ konstrukcích nebo o budoucnosti bydlení ve městech. „Pro Prahu máme spoustu nápadů, zabýváme se tím už šestnáct let od naší...
Novým výsledkem snah o co nejpříjemnější nakupování v gigantech e-commerce se stává livestream shopping čili prodej zboží během živého vysílání na sociálních sítích. Tato reinkarnace teleshoppingu například na čínském trhu každoročně zvyšuje prodeje o desítky miliard dolarů. Trend se pomalu přelévá do západního světa, v Česku se už konaly první pokusy, ale celoevropsky je tento prodej stále ještě jen v rané fázi vývoje.