Zabezpečení bankovních pocitacu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Zabezpečení bankovních pocitacu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Krachují některé banky. Masivně propouštějí technologičtí obři i část velkých kryptofirem. Český projekt Trezor naopak roste a investuje do vývoje nové generace hardwarových peněženek na bitcoin a další virtuální měny. „Pro náš byznys jsou bankovní krize zajímavé. Nebudu říkat, že ne, jakkoli nikomu nepřeji nic špatného a nechci, aby lidé přicházeli o peníze v krachujících bankách,“ vysvětluje v rozhovoru šéf Trezoru Matěj Žák.
Jeden z nejúspěšnějších spořicích produktů s názvem Spoření bez limitů, uvedla loni na český trh slovenská VÚB banka. Klienti si do něj za poslední rok uložili dokonce několik miliard korun. Proč je právě tento spořicí produkt tak populární?
Datovou schránku bude muset od nového roku využívat daleko více občanů a subjektů. Na fyzické osoby se ale nakonec povinnost vztahovat nebude. Komu bude datová schránka zřízena povinně a proč stát k tomuto kroku přistoupil?
Práci bez mobilu nebo počítače si v dnešní době už umí představit jen málokdo. Přitom právě tyto přístroje firmu často ohrožují, i když neúmyslně. Každý mobil, každý notebook, každý tablet vašich zaměstnanců totiž otevírá dveře do vaší firemní sítě hackerům. Obzvlášť pokud zařízení není dostatečně zabezpečené a zaměstnanec proškolený.
V Česku je vydáno přes patnáct milionů platebních karet. Jen za minulý rok se jejich prostřednictvím uskutečnilo na internetu 300 milionů transakcí v objemu přes 300 miliard korun. O tom, jaká bezpečností rizika online prostředí pro platby představuje a jak jim předcházet, diskutovali hosté pořadu Pod lupou. Byli jimi František Jungr ze společnosti Visa, manažer platebních karet mBank Michal Staněk a poradce pro počítačovou bezpečnost Karol Suchánek.
Útoky hackerů na klienty bank rapidně narůstají a jsou čím dál sofistikovanější. V červnu počet tzv. phishingových útoků dorovnal celý loňský rok. Počet vishingových útoků, kdy se útočníci během telefonického hovoru vydávají za bankéře či policisty, stoupl šestinásobně. Novináře o tom informovala Česká bankovní asociace (ČBA), která získala data od členských bank. Asociace proto s Policií ČR a společností ESET spouští osvětovou kampaň.
Na nohy stavěl ocelárny Vítkovice, chemičku Setuza anebo krachující ČSA. Po pětadvaceti letech restrukturalizací firem a investování chce teď podniky dál rozvíjet a čeká na dobrou příležitost. „Už do poloviny roku 2019 v automotive každému takzvaně hořela voda. Pak přišla první redukce poptávky a na začátku letoška druhá. Ale bylo to dáno cykličností poptávky, ne covidem,“ říká Zdeněk Šmejkal, spolumajitel investiční skupiny M.L.Moran.
Elektronický systém eObčanek, s pomocí něhož lze digitálně komunikovat se státem, má bezpečnostní trhliny. Přihlašování uživatele není dostatečně ochráněno, takže útočník může odcizit identitu, aniž by to občan mohl rozpoznat.
Mohl patřit mezi miliardáře, místo toho ale bere dávnou ztrátu 3092 bitcoinů jako „školné“. Díky této zkušenosti totiž odborník na kyberbezpečnost Marek Palatinus rozjel byznys firmy SatoshiLabs s celosvětově prvními peněženkami na kryptoměny. Cenu bitcoinu už raději neřeší. „Pro bitcoin představuje letošní rok obrovskou příležitost,“ vysvětluje v rozhovoru Palatinus. Nezastírá ale, že v budoucnu bitcoin čeká ještě několik zásadních možných problémů a výzev.
Dvě soupravy pasivních sledovacích systémů nové generace Věra NG pardubické firmy Era ovládané zbrojařskou skupinou Omnipol a dvě velmi odlišné ceny.