Zábranský bydlení - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Zábranský bydlení, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rozprodej majetku zadlužené České pošty neprobíhá zdaleka tak hladce, jak by si podnik i samosprávy, na jejichž území poštovní pobočky stojí, představovaly. Vedení pražského magistrátu má zájem především o dva objekty: o hlavní poštu v Jindřišské ulici a velikou budovu s pozemky v ulici Na Strži ve čtvrtém obvodu. Dům v centru města může nyní Praha přímo odkoupit, pošta na Pankráci se ale už minulý týden vydražila, a to bez účasti města. Pražská rada požaduje zrušení aukce.
Česká pošta má v plánu prodat desítky až stovky nemovitostí. První budovy v Praze i v regionech kupují obce i podnikatelé nebo developeři. Využití nemovitostí nejčastěji závisí na charakteru budovy. V některých případech chce Česká pošta zůstat s pobočkou v podnájmu.
Tak unikátní stavba, jako je Jindřišská věz v centru Prahy, se na trhu údajně objeví jednou za sto let. Prodat ji chce už od loňského roku Pražské arcibiskupství, v posledních několika měsících jedná už jen s pražským magistrátem. Ten však stále nemá hotové posudky, které by určily, za kolik a za jakých podmínek může město věž koupit. Jádro problému spočívá ve vnitřní vestavbě věže, kterou vybudoval na své náklady současný nájemce věže a kterou bude muset budoucí majitel zřejmě s věží odkoupit.
Česká pošta po jednání se zástupci měst a obcí vyměnila v seznamu 300 rušených poboček 21 za jiné. Nejvíce změn doznal seznam v Moravskoslezském kraji a Kraji Vysočina, kde je po čtyřech nově zařazených poboček za původně určené ke zrušení. Vedení Prahy v úterý také oznámilo, že se od České pošty pokusí odkoupit nemovitosti, v nichž končící pobočky nyní sídlí. Chce v nich postavit byty.
Primátorem hlavního města Prahy se podle očekávání stal Bohuslav Svoboda. Zvolilo jej 50 ze 65 zastupitelů, ve funkci nahradí Zdeňka Hřiba (Piráti). Ten se nově má stát náměstkem pro dopravu. Radniční koalice vznikla na vládním půdorysu, tvoří ji Spolu, Piráti a STAN. Jednání o novém vedení metropole trvalo přes čtyři měsíce.
Jeden exprimátor primátorem, druhý exprimátor náměstkem. Uskupení Spolu, Piráti a STAN podepsali den před ustavujícím jednáním zastupitelstva koaliční smlouvu. Praha tak bude mít vedení na vládním půdorysu, do pozice primátora se vrátí poslanec Bohuslav Svoboda (ODS). Dosluhující primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se stane náměstkem pro dopravu.
Praha bude mít více než čtyři měsíce po volbách novou koalici pod vedením Bohuslava Svobody (ODS). Pětice stran ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Piráti se dohodla na koaliční smlouvě a personálním obsazení jedenácti gescí. Jednotlivé strany musejí dohodu ještě během týdne schválit, Piráti s tím interně začali už v sobotu. Programovou část smlouvy má deník E15 exkluzivně k dispozici. Novou koalici by pražské zastupitelstvo mělo do funkce zvolit v polovině února.
Novela Pražských stavebních předpisů uleví investorům. Nově nebudou muset dodržet v rezidenčních a administrativních budovách dosud platný minimální počet parkovacích stání. Jejich množství si budou moci určovat sami. Stejná změna se dotkne i rozsáhlejších rekonstrukcí, které vyžadují stavební povolení. Praha tím chce otevřít cestu ke zlevnění nových i rekonstruovaných bytů. Radou schválený návrh bude nyní po dobu 45 dnů čelit připomínkám.
O primátorský řetěz se v Praze hlásí několik kandidátů, nikoli však nových tváří. Pravděpodobně největší šance má exprimátor Bohuslav Svoboda, který do komunálních voleb povede koaliční uskupení Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL). Svůj mandát by rád obhájil současný primátor Zdeněk Hřib (Piráti), do čela pražského magistrátu bude kandidovat také šéf uskupení Praha sobě Jan Čižinský, poslanec Patrik Nacher (ANO), urbanista Petr Hlaváček (STAN) nebo bývalá ombudsmanka Anna Šabatová (Soliadarita).
Městská bytová politika se stává jedním z hlavních témat zářijových komunálních voleb v Praze. Dosavadní vedení magistrátu vedle založení Pražské developerské společnosti (PDS), která má být hlavním nástrojem výstavby, zahájilo soutěže a výběrová řízení na projekty s přibližně sedmi sty byty. Do země se ale prozatím nekoplo. Jak se k bytové politice postaví strany v následujícím volebním období?