zachraň svoji hospodu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zachraň svoji hospodu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pivovary v Česku loni uvařily 20,1 milionu hektolitrů piva, meziročně výstav klesl o 6,9 procenta. Spotřeba piva na obyvatele loni klesla o zhruba sedm litrů, tedy 14 velkých piv, na 135 litrů, a byla tak nejnižší od 60. let minulého století. Za poklesem výroby stojí koronavirové restrikce a omezení provozu restaurací v Česku, ale i v zahraničí, sdělili zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven.
Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací a Svazem obchodu a cestovního ruchu připravil kampaň s názvem „Vaříme za vás“ na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a pomohli je tak při pandemii koronaviru zachránit před hrozícím zánikem.
Austrálii zasáhla druhá vlna šíření koronaviru. Stát Victoria na jihu země, kde je situace nejhorší, vyhlásil rozsáhlá omezení každodenního života. Svázaný omezeními je život i sousedním Novém Jižním Walesu, popisuje bývalý editor deníku E15 Jan Salava, který žije v metropoli tohoto státu Sydney.
Odmítá spekulace o vládní rošádě a výměně rezortů mezi ČSSD a ANO a tvrdí, že vládními opatřeními zachránili zemi. Kritiku od premiéra Andreje Babiše už bere jako kolorit, sám ho ale kritizuje za to, že ještě loni na podzim do nemocnic investovat odmítal, ale až nyní pochopil, že to je téma pro voliče. "Ještě loni nám řekl, že do černé díry se peníze sypat nebudou. Nyní překvapivě zjistil, že zdravotnictví už černá díra není a tvrdí, že to je priorita jeho hnutí," říká ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček...
Se zavřením hospod se dramaticky zkomplikovala situace i jejich hlavním dodavatelům, tedy pivovarům. A to jak těm největším, tak malým, přičemž dopad krize byl na každou z těchto oblastí trochu jiný. Právě to bylo ústředním tématem dalšího dílu pořadu Dáme to.
Zřejmě bez větších problémů vyjde z krize kvůli pandemii koronaviru výrobce nealko nápojů včetně minerálek Mattoni či Magnesia a distributor limonády Pepsi. A to přesto že restaurace zůstaly dlouho zavřené a lidé chodili i méně do obchodů. „Teď ale zatím nedokážu zhodnotit, jestli se naše odvětví nějak změní z dlouhodobého pohledu. Věřím, že situace nebude příliš dramatická,“ říká šéf společnosti Mattoni 1873 Alessandro Pasquale.
Už několik týdnů se snaží pomoci zavřeným tuzemským hospodám a restauracím trpícím drtivým propadem tržeb hned dva projekty. Velké průmyslové pivovary spoléhají na iniciativu Zachraň hospodu, na minipivovary je zaměřena akce Zachraň pivo. A o obě je stále větší zájem ze stran producentů i pivařů.
Až se po pandemii otevřou hospody a restaurace, provoz v nich bude zřejmě vypadat jinak než v minulosti. „Slyšíme různé návrhy od toho, že budou lidé chodit do restaurací v rouškách přes větší rozestupy mezi stoly až po omezení maximálního počtu hostů v restauraci. Je velmi pravděpodobné, že se po otevření změní návyky lidí a bude trvat, než se vše vrátí zpět do normálu,“ říká výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová.
Velké tuzemské pivovary vyrazily do boje za přežití tuzemských restaurací a hospod. Na začátku dubna spustily projekt Zachraň hospodu, který by měl umožnit podnikům překlenout současné tíživé období, kdy drtivá většina z nich musí mít kvůli vládním opatřením pro boj s koronavirem zavřeno.
Adama Matušku z minipivovaru Matuška lze nyní nejčastěji zastihnout v dodávce při rozvozu lahvového piva. Se sudovým si teď totiž žádný pivovarník kvůli uzavřeným hospodám ani neškrtne. A vůbec není jisté, v jaké kondici restaurace otevřou, říká spoluvlastník pivovaru z Broum na Křivoklátsku v rozhovoru pro server E15.cz.