záchytná parkoviště v praze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu záchytná parkoviště v praze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pražský dopravní podnik (DPP) prodlouží trasu metra B o stanici Depo Zličín. V jeho okolí vznikne také nové záchytné parkoviště P+R pro 600 aut a dvě haly depa. Náklady jsou podle mluvčí podniku Anety Řehkové odhadovány na 1,4 miliardy korun. Nyní DPP v tendru hledá projektanta. Stavět by se mohlo začít v roce 2023.
Dvě desítky historických automobilů východoněmecké výroby se sjely na Malostranské náměstí v Praze. Jejich řidiči tak připomněli exodus občanů někdejší Německé demokratické republiky (NDR) před 30 lety, kteří se rozhodli zemi opustit přes západoněmeckou ambasádu v Praze a své vozy zanechali v ulicích Malé Strany. Do listopadového pádu Berlínské zdi emigrovalo přes západoněmeckou ambasádu v Praze na 15 tisíc lidí.
Hlavní město vybuduje velký dopravní terminál u Smíchovského nádraží, kam by se měly přesunout autobusy, které nyní končí Na Knížecí. Náklady budou téměř tři miliardy korun. Schválili to radní spolu se studií dopravy v oblasti, kterou nechal zpracovat městský Institut plánování a rozvoje (IPR). Kromě nádraží pro autobusy má u nádraží vzniknout záchytné parkoviště a má se posunout lávka pro pěší, aby se z ní dalo scházet přímo na peron. Záměr navazuje na plánovanou novou čtvrť Smíchov city společnosti ...
Správa železniční dopravní cesty vybuduje ve středních Čechách podél připravované modernizace železniční trati z Kladna k pražskému ruzyňskému letišti nová záchytná parkoviště pro 1374 automobilů. U vybraných zastávek dále vzniknou parkoviště pro krátkodobé zastavení.
Kandidát ČSSD na primátora Jakub Landovský zaujal hlavně příslibem bezplatného MHD pro občany, kteří mají trvalé bydliště v Praze. Kromě toho chtějí sociální demokraté v Praze například rozmístění většího počtu bezpečnostních kamer.
Hnutí Praha sobě vzniklo z iniciativy politiků pražské sedmé městské části v čele s Janem Čižinským. V rámci volebního programu se strana zabývá standardními tématy jako je dostavba pražských okruhů nebo urychlenou výstavbu bytů. Oproti ostatním stranám Praha sobě své programové body vysvětluje relativně obsáhle.
Piráti jdou do komunálních voleb v Praze se stejným cílem, který mají dlouhodobě v celostátní politice – digitalizací státní správy. Během uplynulých čtyř let byli v hlavním městě v opozici a nyní podle svých slov chtějí ukázat, že hlavní město dokážou řídit. Lídrem pirátské kandidátky je lékař Zdeněk Hřib.
Blížící se volby na pražský magistrát s sebou přinášejí velké množství témat, na kterých panuje shoda napříč celým politickým spektrem. Vyplývá to ze srovnání českého start-upu Anomalytics. K obdobným zjištěním přišel také server E15.cz, který v následujících dnech přinese analýzu volebních slibů.
Hlavní město koupí za zhruba 18 milionů korun pozemky v Písnici pro stavbu metra D. Jeden z majitelů dostane možnost využívat pozemky s autobazarem do doby, než si vybuduje náhradní prostory. Metro D bude vést v počáteční fázi z Pankráce do Písnice, letos by měl začít geologický průzkum pro první úsek.
Hlavní město plánuje koupit pozemky v Písnici za zhruba 18 milionů korun. S nákupem dnes souhlasil majetkový výbor magistrátu. Parcely vlastní dva spolumajitelé, z nichž jeden dostane možnost využívat stavby v areálu do doby, než si vybuduje náhradní. Metro D bude vést v počáteční fázi z Pankráce do Písnice, letos by měl začít geologický průzkum pro první úsek.