zadlužení evropských států - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zadlužení evropských států, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Chystané zvýšení rodičovského příspěvku o padesát tisíc korun se zadrhává. Někteří koaliční politici by přidali jen rodičům, jimž se potomci teprve narodí, nikoli všem rodinám s malými dětmi. Pokud by opatření platilo od ledna, zřejmě by se vztahovalo na rodiče dětí, které přijdou na svět až po tomto datu. Jinak by výdaje podle informací E15 stouply až o deset miliard korun. Stát nyní vyplácí 300 tisíc korun, lze je čerpat nejvýše do čtyř let věku jednoho dítěte. Oproti důchodům se příspěvek tři roky ...
Dobré ráno! Je 149. den roku, svátek má Maxmilián. V tento den před deseti lety začaly v Česku povodně, které si vyžádaly patnáct obětí. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Švédsko se už měsíce potýká s realitní krizí, ceny nemovitostí se za poslední rok v některých regionech propadly až o čtyřicet procent. Zatím zřejmě nejpostiženější společností je Samhallsbyggnadsbolaget (SBB), v jejímž čele stojí Ilija Batljan. Někdejší uprchlík z bývalé Jugoslávie a sociálnědemokratický politik založil jednu z největších švédských firem v branži teprve před sedmi lety. Rostla stejně rychle jako její zadluženost. Batljan nyní řeší, jak své impérium v hodnotě třinácti miliard dolarů ...
Mediální zájem v posledních týdnech směřoval zejména ke konsolidačnímu balíčku vlády, jeho obsahu a dopadům, což trochu zastínilo debaty o dalších, neméně důležitých tématech. Jedním z témat, která jakž takž dokázala „konsolidační monopol“ efektivně narušit, bylo rušení rodných čísel. A ukázalo jednu zajímavou věc: Jak v politice vypadá kostlivec ve skříni.
Dobré ráno! Je 141. den v roce. Svátek mají Emil, Rita a Emilián. V tento den v roce 1945 vyšlo první číslo Svobodných novin, které po zákazu Lidových novin založil Eduard Bass a stal se jejich šéfredaktorem. Přečtěte si nejdůležitější zprávy uplynulého víkendu.
Dlouholetý viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj byl zvolen šéfem nejvlivnějšího sdružení firem v Česku. Kritizuje vládu, která hovoří o zvyšování daní nebo rušení dotací, ale s podniky se o tom nebaví. Chybí mu také opatření v migrační politice, která by odstranila nedostatek některých profesí, jako jsou svářeči nebo CNC operátoři. V otázce zájmu zahraničních investorů o Česko vidí největší bariéru v koruně. „Nejpozději do konce dekády musíme přijmout euro, koruna nás znevýhodňuje,“ říká.
Vláda chce v rámci snah o ozdravení státního rozpočtu mimo jiné zrušit osvobození od daně z příjmů u prodejů cenných papírů a podílů ve firmách při překročení hranice 40 milionů korun. Podrobnosti návrhu zatím nejsou úplně známy, ale například podle experta poradenské firmy KPMG je navrhovaný limit příliš nízký. Nápad se nelíbí ani investorům do startupů. Plus další informace ze světa investic.
S rostoucím státním dluhem rostou v Česku i vášně. Jedni hrozí státním bankrotem, jiní mávají rukou nad dluhem, který je jeden z nejnižších v Evropě, a zlehčují nutnost úspor. Podle dalších je normální, když státy žijí na dluh. Jak už to v ekonomii bývá, jde o úhel pohledu.
Poslanecká sněmovna odsouhlasila dvě normy, které zásadně rozšiřují mandatorní výdaje státu. Tedy ty výdaje, u nichž se očekává, že budou „navěky rostoucí“. Je to garance zvyšujících se výdajů ze státní kasy jednak pro resort obrany a pak také pro učitele v Česku. Jako by všichni na chvíli úplně zapomněli, v jak žalostném stavu se nachází rozpočet a k jak dalekosáhlým negativním ekonomickým důsledkům mohou tyto kroky vést.
Česku hrozí závislost na dovozu elektřiny. Může to být stejně riskantní jako sázka na ruský plyn. Čtyři scénáře dělení ČEZ. Stát tají, jak chce ovládnout jadernou energetiku. ING porušila zákon o praní peněz. Centrální banka jí vyměřila tučnou pokutu. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…