žádost o kompenzační bonus únor 2021 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu žádost o kompenzační bonus únor 2021, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dnes končí termín pro odevzdání daňového přiznání za rok 2020 v papírové podobě. Jde o prodloužený termín z původního 1. dubna. Dnes je také poslední den pro zaplacení daně. Daňové přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů, do sběrného boxu nebo zaslat poštou. V elektronické verzi lze přiznání podat do 1. června místo 3. května. V případě daňových přiznání podaných daňovým poradcem je standardní lhůta do 1. července.
O ošetřovné na dítě do věku 10 let nebo i na starší dítě závislé na pomoci jiné osoby kvůli uzavřeným předškolním a školním zařízením či nařízené karanténě a izolaci v měsíci únoru žádají osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) do 19. dubna. Avšak pozor – ošetřovné za péči o dítě v měsíci únoru se vylučuje s čerpáním kompenzačního bonusu.
O nový kompenzační bonus ve výši až 1000 korun na den žádají živnostníci a majitelé malých s. r. o. zpětně od 1. února. Načerpat jej mohou i dohodáři, ovšem v částce nejvýše 500 korun na den. Nárok na podporu nově určí prokazatelný pokles tržeb alespoň o 50 procent v porovnání s obdobím před pandemií covidu-19.
Finanční správa začala vyplácet novou kompenzaci tisíc korun denně. Žádat o ni je možné zpětně od 1. února a zatím nejdéle do 31. března – nejvýše tak jde o částku 59 tisíc korun. Bonus již není navázaný na nouzový stav a podpora je zaměřená na firmy a podnikatele, kterým se příjmy z jejich podnikatelské činnosti propadly alespoň o 50 procent proti měsíčnímu průměru. Maximální výplata je nově zastropována do výše reálných měsíčních příjmů žadatele.
Nový kompenzační bonus pro OSVČ a malá eseróčka je štědřejší. Na nový kompenzační bonus má nárok širší okruh žadatelů. Částka je 1 000 korun denně. Nový kompenzační bonus platí zpětně od 1. února 2021.
Vláda v pondělí schválila nový systém kompenzací podnikatelům a firmám, které zasáhly dopady koronavirové pandemie. Uvedl to ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Kompenzační bonus podnikatelům například stoupne z 500 na 1000 korun denně. Zaměstnavatelé dále získají 500 korun denně na každého zaměstnance. Hlavním kritériem bude v obou případech splnění poklesu tržeb o nejméně 50 procent. Kabinet také schválil podporu veletrhům, kongresům a pořadatelům eventů a žádost o další prodloužení ...
Papírnictví a prodejny dětského oblečení a obuvi budou moci od úterý znovu otevřít. Schválila to vláda. Vláda na pátém zasedání v tomto roce také rozhodla, že požádá sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní. Schválila také pomoc taxikářům, cestovkám i ubytovatelům.
Stejně jako na jaře tak byly spuštěny či prodlouženy některé kompenzační programy, které mají alespoň částečně zmírnit zasažení firem a podnikatelů souvisejícími opatřeními. Bohužel také nadále platí to, že se v možnostech podpory těžko orientuje a podmínky pro osoby samostatně výdělečně činné jsou oproti jaru výrazně omezené. Jaké programy tedy nadále probíhají, kdo na ně „dosáhne“ a na co si dát při podání žádosti pozor?