žádost o paušální daň - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu žádost o paušální daň, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na dani z příjmu zaplatí za rok 2022 OSVČ méně než za rok 2021, neboť se zvýšila sleva na poplatníka. Polepší si i OSVČ s vysokými zisky, neboť se zvýšila hranice zdanitelného příjmu podléhajícího základní patnáctiprocentní sazbě daně z příjmu. Kolik zaplatí OSVČ na dani z příjmu? Jak se liší výpočet daně při hlavní a vedlejší činnosti?
Jaké platí letos termíny pro daňové přiznání? Do kdy mají OSVČ podat Přehled o příjmech a výdajích? Jaké termíny platí pro daň z nemovitosti, souhrnná a kontrolní hlášení, spotřební daň, energetické daně, daň z příjmu, daň z přidané hodnoty a další?
Od příštího roku by měl stoupnout limit pro možnost přihlásit se k paušální dani z jednoho na dva miliony korun. Navrhuje to ministerstvo financí v novelách změn daňových zákonů. Změny u paušální daně souvisí s návrhem ministerstva navýšit limit pro povinnou registraci k DPH rovněž z jednoho na dva miliony korun. Výše paušální daně se má nově rozdělit na tři pásma podle výše příjmu.
Podle ministerstva financí aktuálně využívá takzvanou paušální daň přibližně 78 tisíc podnikatelů z řad OSVČ. Tito plátci paušální daně nepodávají daňové přiznání, které ovšem banky potřebují k posouzení výše příjmu. Přečtěte si, jak OSVČ s paušální daní dokládají bance výši svých příjmů?
Vláda Petra Fialy (ODS) schválila své programové prohlášení, tedy plán kabinetu pro následující volební období. Prohlášení vychází zejména z koaliční smlouvy, kterou pětice stran představila už v listopadu. Po debatě s jednotlivými rezorty i svazy a odbory nicméně ministři doplnili řadu závazků. Pracovní verzi programového prohlášení, se kterým vláda příští týden předstoupí před poslance s žádostí o důvěru, má deník E15 k dispozici.
Hnutí dosluhujícího premiéra Andreje Babiše se po jarních ztrátách opět dostalo do čela předvolebních průzkumů. I kvůli několika vlnám koronaviru se hluboce propadl schodek státního rozpočtu. Přesto ANO slibuje, že v dalším volebním období bude daňové otázky řešit citlivě. Úspory chce hledat ve zjednodušení daní a rušení daňových výjimek. Podle programového prohlášení bude také pokračovat v úsporách na provozu státu hlavně díky digitalizaci a odstranění zbytečné byrokracie.
Dnes končí termín pro odevzdání daňového přiznání za rok 2020 v papírové podobě. Jde o prodloužený termín z původního 1. dubna. Dnes je také poslední den pro zaplacení daně. Daňové přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů, do sběrného boxu nebo zaslat poštou. V elektronické verzi lze přiznání podat do 1. června místo 3. května. V případě daňových přiznání podaných daňovým poradcem je standardní lhůta do 1. července.
Od letošního ledna skončila část živnostníků s vedením daňové evidence a přihlásila se u svého finančního úřadu k paušálnímu režimu. Jde v podstatě o zúžení tří plateb do jedné paušální, která podnikateli pokryje povinnou měsíční platbu na zdravotní a sociální pojištění a také daň z příjmů. Nabízí se otázka, jak budou dokládat příjem při žádosti o hypotéku.
Od letoška se mohou živnostníci přihlásit k daňovému paušálu. Znamená to pro ně konec podávání daňového přiznání, povinné odvody vyřeší jednou měsíční platbou, nemusí se starat o kontroly z finančního úřadu. Zjednodušení administrativy a úspory na daních byly hlavní benefity, na které vláda OSVČ lákala. A pro mnohé je paušál skutečně výhodný. Komplikace ale mohou přijít později, když budou živnostníci žádat například o hypotéku nebo jiný úvěr.
K datu 21. května se podle statistik Ministerstva práce a sociálních věcí do programu Antivirus přihlásilo o podporu více než 53 tisíc firem. Dohodu již má s Úřadem práce ČR podepsánu 98 procent z nich. Doposud bylo z programu vyplaceno téměř pět a půl miliardy korun. Jaké jsou nejčastější chyby při podávání žádostí a na co se připravit při následných kontrolách?