zahraniční e shopy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zahraniční e shopy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nový díl našeho seriálu ze startupového prostředí vám představí další trojici dam. První vede produktový tým mladé firmy, která uživatelům nabízí lepší způsob zařizování jejich domovů. Druhá pracuje na zefektivnění udržitelného zemědělství. Třetí mění zaběhlé a zastaralé způsoby filmového castingu.
Investiční skupina Pale Fire Capital vedená Janem Bartou, Dušanem Šenkyplem, Davidem Holým a Petrem Krajíčkem právě prochází nejzásadnější změnou strategie od svého vzniku. Chce se soustředit výhradně na miliardové firmy. S nábytkovým srovnávačem Favi letos míří do dalších deseti západoevropských zemí a na aukčním portálu Aukro chce do čtyř let prodávat ročně zboží za 20 miliard korun. Investičně chce vstoupit do projektu připravované Partners Banky. Pro investice do menších startupů založila v březnu nový...
Čínské technologické akcie zažily v tomto týdnu značný propad. Příčinou byla jednak hrozba zákazu obchodování na amerických burzách, jednak obava z přístupu čínské vlády k datům uživatelů. Propadly se akcie e-shopu Alibaba, technologické skupiny Tencent, vyhledávače Baidu či automobilky Nio.
Většina českých zaměstnavatelů navzdory už rok probíhající pandemii plánuje nabírat nové zaměstnance. Ačkoli v oblasti stravování a ubytování ani nadále není důvod k optimismu, průmysl se potýká s nedostatkem zaměstnanců i z důvodu absence zahraničních pracovníků. Vyplývá to z kvartálního indexu trhu práce personální agentury Manpower. „Gastarbeitery potřebujeme, bez nich by ekonomika zkrátka nefungovala,“ říká generální ředitelka firmy Jaroslava Rezlerová.
K nepříliš početným vítězům koronakrize by se mohli řadit i výrobci a prodejci kol. Poptávka po jejich produktech roste o desítky procent. Přesto z pohledu čísel nepatřil loňský rok k extrémům, a nejinak tomu bude letos. Nedostatečné výrobní kapacity v Asii brzdí výrobu i v Česku, situaci navíc komplikuje protahující se a zdražující přeprava.
Productboard zefektivňuje život všem, kdo jsou zodpovědní za návrh, realizaci a obchodní úspěch digitálních produktů. Máme přes 3500 klientů včetně firem jako Microsoft nebo Disney. Firmy prostřednictvím našeho software řeší sjednocování práce týmů, lepší porozumění zákazníkům, prioritizaci nebo správné načasování při uvedení produktu na trh. Začátkem roku 2020 jsme dostali zásadní rozvojovou investici převyšující miliardu korun.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Investiční skupina Natland a podnikatel Zdeněk Rinth se spojují, aby se podle svých slov pokusili zachránit společnost Kara. Ta je od minulého týdne v úpadku jako jedna z firem patřících spolu s Pietro Filipi do skupiny Michala Mičky. Bývalý majitel Kary Rinth už se stal jejím věřitelem tím, že koupil jednu z pohledávek.
Řada módních značek, které to na českém trhu vzdaly úplně, anebo přistupují k redukci počtu prodejen své sítě, se postupně prodlužuje. Z tuzemského trhu se stáhla jména jako Promod, Next či Nautica, v insolvenci jsou Blažek a Pietro Filipi, v úpadku skončila Kara Trutnov. Propady tržeb v módě se za loňský i počínající letošní rok počítají na desítky procent.
Za deset let v Brně postavili globální firmu se stamilionovými obraty. Loni jim ale covid ze dne na den vypnul trh. „Ročně jsme byli schopni udělat na veletrzích čtyři stovky expozic, náš byznys je strašně rychlý,“ říká Petr Krejčí, spolumajitel společnosti Exponex. „Teď jsme firmu rozdělili do několika jednotek a každá se snaží si na sebe vydělat. Přizpůsobujeme se situaci, hledáme nový odbyt, ale není to cíl a směřování firmy. Je to jen snaha o přežití,“ dodává druhý společník Aleš Pohl.