zahranicni investice v ceske republice - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zahranicni investice v ceske republice, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Obchod se smrtí nebo špinavý byznys. Tvrdá a nelichotivá přízviska, která v posledních desetiletích kazila výrobcům stíhaček, raket, tanků nebo ručních palných zbraní pověst, se vytrácejí. Obranný průmysl už druhý rok pokračuje v růstu. Válka na Ukrajině spojená s obrovskou poptávkou po vojenském materiálu včetně nesmrtící techniky od dopravních prostředků po radary mění zbrojaře ve vážené podnikatele. Platí to však pro vlády. Řada bank je nadále obezřetná.
Šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) dnes společně s několika dalšími poslanci, zástupci municipalit a vědeckých a vzdělávacích institucí vyráží na osmidenní cestu do Jižní Koreje a na Tchaj-wan. Představitele státu doprovodí početný zástup tuzemských podnikatelů. Cílem je využít přívětivých politických vztahů Česka a obou asijských zemí a rozšířit ekonomickou a obchodní spolupráci, mimo jiné v čipech.
Indická armáda, která je čtvrtá největší na světě, vybrala v mezinárodním tendru české radary. Pardubická firma T-CZ, kterou ovládá technologicko-zbrojařský L.P.P. Holding, společně se svým indickým partnerem Data Patterns dodá indickému letectvu a námořnictvu dalších osm radarových systémů. První zařízení z celkových devíti je už od loňského července na letecké základně v Arakkonamu. Cena zakázky dosahuje stovek milionů korun. Přesná částka s ohledem na citlivost zakázky nebyla zveřejněna.
Patří mezi nejvyhledávanější české právníky pro oblast fúzí a akvizic. Jan Frey se v minulosti podílel například na prodeji Innogy Česká republika do maďarských rukou nebo na globální výměně divizí mezi farmaceutickými giganty GlaxoSmithKline a Novartis. Zachraňoval také knižní divizi Mladé fronty, kterou před více než dvěma lety koupil Albatros. Letos očekává na českém trhu několik velkých transakcí, které mohou dosáhnout miliardových hodnot. Zvýší se také podíl takzvaných disstresových prodejů kvůli ...
Byl u zrodu AVG, v 90. letech se podílel na řízení ČEZu a Košických železáren, nyní působí v dozorčí radě banky Moneta. Z první řady sledoval, jak se české a slovenské ekonomiky otáčí směrem k tržnímu hospodářství. „Tržní hospodářství v Česku funguje, a to dokonce mnohem lépe, než v mnohých jiných zemích,“ hodnotí nyní investor Gabriel Eichler. V exkluzivním rozhovoru pro deník E15 také chválí Českou národní banku, která podle něj reagovala lépe než například americký Fed.
Evropská komise tento týden představí veřejnosti dva důležité návrhy – zákon o kritických surovinách (Critical Raw Materials Act) a zákon o klimaticky neutrálním průmyslu (Net-Zero Industry Act). Obě nařízení jsou odpovědí na americký zákon o snížení inflace (Inflation Reduction Act) z roku 2022 a jejich cílem je zvýšit konkurenceschopnost evropské ekonomiky a zabránit masovému exodu firem a technologických inovací do Spojených států. „K jejich zveřejnění mělo původně dojít už dnes, kvůli změnám na ...
Dlouhodobě cílíme na čtyř pětiprocentní nadvýnosy na našich private equity pozicích oproti akciovým, uvádí v rozhovoru pro E15 Filip Savi, partner investiční společnosti Emun. Ta se zabývá správou peněz a portfolií bohatých jednotlivců, ale také institucí jako jsou například nadace. Právě zhodnocování peněz klientů prostřednictvím fondů soukromého kapitálu patří mezi základní pilíře investiční strategie Emunu.
Česká republika obsadila pátou příčku v počtu kybernetických útoků v Evropě, na žebříčku méně bezpečných států pak zastává nelichotivou 30. pozici. Firmy v Česku se potýkají se zhruba 1800 útoky týdně, čímž překračují evropský průměr až o 700 útoků. Jen za říjen 2022 byl u nás zaznamenán rekordní počet DDoS útoků – více než za předchozích devět měsíců. Napadené společnosti musejí každoročně řešit nejen obrovské ekonomické ztráty, ale také těžko napravitelné škody na reputaci a s tím související odliv ...
Zatímco se firmy na přelomu roku obávaly budoucího vývoje a odkládaly nábory, na jaře se situace patrně začne zlepšovat. Více podniků téměř ze všech sektorů, s výjimkou komunikačních služeb, se chystá více nabírat než propouštět. Ukázal to pravidelný průzkum pořádaný agenturou ManpowerGroup mezi 510 zaměstnavateli. Pracovní trh nicméně zůstává turbulentní a šéfové dalších pracovních agentur upozorňují, že na závěry ještě může být brzy.
Pozice Německa coby nepsaného lídra Evropy se ve světle války na Ukrajině už rok otřásá v základech. Zažité pořádky procházejí velkou změnou a liberální teorie mezinárodních vztahů je v troskách. O nových lídrech a novém uspořádání Evropy mluví v rozhovoru pro Info.cz analytik a výzkumný pracovník Benjamin Tallis. Popisuje mimo jiné teorii neo-idealismu a potřebu začít pracovat jinak s hodnotami, na kterých stojí Evropa – tak, aby evropské demokracie skutečně přinášely lepší život většímu okruhu lidí.