zákaz kouření v hospodách - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zákaz kouření v hospodách, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kuřáci si už pět let nemohou zapálit v restauracích. Hostinští, zejména pak ti v klasických pivnicích, se proti úpravě bouřili v obavách z odlivu štamgastů. Tato situace nenastala a kuřáci si zvykli chodit na vyhrazená místa před hospody, což mnohde budí nevoli obyvatel přilehlých domů. Podle vyjádření oslovených hostinských se ale našli zarytí kuřáci, kteří přestali do hospody úplně chodit. Na tržbách to však restauratéři nepocítili, protože přišla nová klientela, které v hospodách vadil právě cigaretový ...
Existuje mile romantická představa, že se obecní věci na menších vsích nejlépe řeší v hospodě. To sehnat, tamto probrat, sjednat odvoz nebo bagr, vyřešit menší i vážnější problémy, a nemusí jít hned o tak vyhrocené situace, jako když rada starších rozhodla, že je třeba zabít Sekala. V hospodě. U piva.
Na českém venkově pokračuje katastrofa malého pohostinství. Jen za poslední tři roky přišlo zhruba dvanáct procent tuzemských vesnic s počtem obyvatel do pěti tisíc o své hospody, řeč je o řádu vyšších stovek provozoven. Jde o úbytek těchto zařízení téměř dvojnásobný oproti městům. Vyplývá to z průzkumu, který si nechal zpracovat Plzeňský Prazdroj.
Další růst inflace, která se koncem roku ze zářijových 4,9 procenta zřejmě vyšplhá k šestiprocentní hranici, se negativně podepíše na cenovkách pro spotřebitele. Velmi pravděpodobně si budou muset ještě více připlatit milovníci zlatavého moku. Letos už zdražily Staropramen, Plzeňský Prazdroj a naposledy i Rodinný pivovar Bernard. Ceny chtějí naopak udržet Budvar nebo Svijany.
Provozovatelé více než dvou tisíc restaurací podepsali výzvu proti zavedení takzvaného stravovacího paušálu. Ten má umožnit firmám, aby namísto stravenek nebo dotací jídelen a kantýn dávaly lidem peníze napřímo. Restauratéři se obávají, že paušál povede k dalšímu odlivu klientů a že jejich podnikům hrozí zavírání.
Gambrinus nedávno skončil se stáčením piva do plastových obalů a věří, že by tento jeho krok mohly následovat i další pivovary. „Počítáme s tím, že zpočátku o nějaké objemy prodaného piva přijdeme. Rozhodli jsme se ukončit prodej piva v plastu i za tuto cenu, protože jsme přesvědčeni, že je to správný krok,“ říká marketingový manažer značky Gambrinus Jan Brejcha.
Spotřeba zlatavého moku v tradičních pivařských zemích Evropy klesá, Česko v tom není výjimkou. Přesto podle sociologa Jiřího Vinopala, který se dlouhodobě zabývá postavením piva v české společnosti, je s podivem, že se ho Češi nevzdávají tak rychle jako jiné národy. „Pivo se v době socialismu stalo nápojem, který se pije běžně, všude a za všech okolností a jeho spotřeba se dostala na úroveň kolem 160 litrů za rok,“ vysvětluje Vinopal.
Karel Suchánek si restauraci Na Nádraží v pražském Radotíně pronajímá od Správy železniční dopravní cesty od roku 1991. Tehdy ale platil za roční pronájem to, co teď za měsíc. Díky domácí kuchyni, poctivým porcím a lidovým cenám se však tradiční čtyřka stále plní, a to hlavně v době oběda. Kromě štamgastů tam běžně chodí zaměstnanci z blízkých firem i cestující.
Nádražka v Bráníku patří mezi ty nejvyhlášenější v Praze. Na jak jinak než pivo z nedalekého pivovaru sem zaskočí náhodní výletníci, štamgasti, ale i zaměstnanci z okolních firem. Tamní jedenáctka za 29 ale není tím hlavním tahákem. Valná většina hostů se vrací kvůli kuchyni.
Přestože počet tuzemských hospod a restaurací rok od roku klesá, takřka dvě třetiny Čechů je stále pravidelně navštěvuje. Roli přitom hraje kvalita jídla i atmosféra podniku. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu Rondo Data pro deník E15.