zákaz zveřejnění celého jména ve článku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zákaz zveřejnění celého jména ve článku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Veřejný prokurátor Saúdské Arábie dnes oznámil, že v souvislosti s loňským usmrcením novináře a kritika saúdské vlády Džamála Chášukdžího v Istanbulu bylo pět lidí odsouzeno k trestu smrti a další tři lidé dohromady ke 24 rokům za mřížemi. Dva hlavní podezřelí byli osvobozeni, přičemž jeden z nich ani nebyl obviněn, pouze vyslýchán. Všichni odsouzení se mohou proti rozsudku odvolat. Proces tak podle médií vyvolává pochybnosti o tom, zda byli odsouzeni opravdu ti, kdo jsou za vraždu odpovědní. Organizace ...
Pražský vrchní soud v úterý potvrdil, že týdeník Reflex může nazývat předsedu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru v případě oprávněné kritiky Pitomiem. Bezdůvodně komolit jeho jméno ale nesmí. Informoval o tom dnes server Lidovky.cz. Podle odvolacího soudu se týdeník nemusí ani omlouvat za to, že použil na svém webu a obálce časopisu Okamurovu karikaturu jako klauna.
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč a opoziční předáci za přispění evropských ministrů podepsali dohodu, která má na Ukrajině ukončit násilnosti a krizi. Parlament pak odhlasoval zvláštní zákon, který znamená návrat k ústavě z roku 2004 s omezením některých prezidentských pravomocí a rovněž otevřel cestu k osvobození vězněné expremiérky Julije Tymošenkové. Mocenský spor si od úterý, kdy se události vyhrotily, vyžádal životy 80 lidí.
Dvanácté číslo komunistického týdeníku Tribuna, které vyšlo v březnu roku 1983, se neblaze zapsalo do československé historie. Obsahovalo totiž článek Nová vlna se starým obsahem, který tvrdým až hysterickým způsobem napadl tehdejší neoficiální hudební scénu. Článek tak stál na počátku další vlny zákazů a represí proti rockovým, punkovým a jiným kapelám v čele s Pražským výběrem či Jasnou Pákou, kterou některé z nich nepřežily.
Blogy a sociální sítě se staly novým polem politického boje dokonce už i v Rusku. Tento trend podle všeho inspirovaly internetové politické diskuse v USA a poměrně čerstvě i mobilizační efekt sociálních sítí prokázaný ve vlně převratů „arabského jara“.