zakladatel fortuny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zakladatel fortuny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Špičkovým manažerům dravých hedgeových fondů se loni dařilo, přestože ve světě propukla koronavirová pandemie, která brutálně poškodila globální hospodářství. Pětadvacet nejlepších přesto loni vydělalo podle propočtů Institutional Investor astronomických dvaatřicet miliard, když v roce 2019 to bylo „jen“ 20,2 miliardy dolarů.
Slovenská policie podle portálu Aktuality.sk zadržela a obvinila z korupce a z praní špinavých peněz spolumajitele česko-slovenské finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka. V bratislavském sídle Penty desítky policistů zároveň zahájily odpoledne rozsáhlou razii. Případ patrně souvisí s únikem nahrávek z odposlechů v dosud nevyšetřené korupční kauze zvané Gorila, která se týká podezření z uplácení vysokých politiků a úředníků na Slovensku Pentou v letech 2005 a 2006.
Zakladatel sázkové kanceláře Fortuna, kterou později prodal, ...
Petr Kellner a několik dalších nejbohatších Čechů jsou se svými majetky v řádu desítek až stovek miliard korun spíše výjimkou. Většinu z první stovky nejmajetnějších v této zemi nelze počítat mezi dolarové miliardáře. Obvykle se jejich jmění nepřehoupne přes hranici pěti či deseti miliard korun. Vyplývá to z aktuálního žebříčku českých a slovenských miliardářů, který přináší magazín E15 Premium.
Globální byznysovou celebritu Česko nemá, nedostatkem podnikatelských talentů ale netrpí. Možná jen musejí dozrát obory, kde už teď patří Češi ke světové špičce.
Dvacet let se věnoval investičnímu bankovnictví v česko-slovenské investiční skupině Penta, kterou spoluzakládal. Před šesti lety vytvořil rodinný fond, přes nějž investuje vydělané peníze. „Když to hodně zjednoduším – nejsem vlastně expert na nic. Moje odbornost je v oblasti financí a umím si velmi dobře spočítat, zda investice dává smysl, nebo ne,“ říká v exkluzivním rozhovoru po mnoha letech Slovák Martin Kúšik.
Netflix, HBO, Amazon Prime nebo Hulu. Streamovací služby postupně mění způsob, jakým lidé sledují filmy a seriály. Jednu takovou platformu založil i emigrant Jiří Ryšavý, zenový mnich a jeden z nejúspěšnějších československých rodáků ve Spojených státech. Jeho platforma se jmenuje Gaia a nabízí převážně videa, rozhovory a semináře se spirituálními tématy. Ve druhém letošním kvartálu vzrostl počet jejích předplatitelů meziročně o 26 procent na více než 582 tisíc, tržby stouply oproti loňsku o 32 procent na ...
Čínský konglomerát CITIC Group dokončil ke konci března akvizici sta procent ve společnosti CEFC Europe, která je největším čínským investorem v Česku. Řekl to ve čtvrtek mluvčí firmy CITIC Europe Pavel Bednář. CEFC vlastní podíly v několika českých firmách. Skupina CEFC China, do které CEFC Europe patřila, v Česku vlastní podíly například ve společnostech Travel Service, Médea a Empresa Media a část podílu v Pivovarech Lobkowicz.
Éra herních konzolí stále nepominula, zájem o ně má stále větší počet zákazníků. Ukazují to aspoň poslední údaje o hospodaření třech nejvýznamnějších hráčů na světovém trhu, společností Sony, Microsoft a Nintendo. Někteří analytici však upozorňují, že nejlepší období konzolí pomalu končí, což se může projevit už na letošních výsledcích.
Václav Muchna, Petr Svoboda, Lukáš Stibor, Vít Horký, Zdeněk Cendra, Oliver Dlouhý, Jan Řežáb a Lukáš Kořínek. Miliardy zatím nevydělali, zato mají světové ambice a jejich technologické firmy a start-upy překotně rostou. Každý z nich si ale prožil i temné období, kdy byl jeho byznys na dně. Bez toho to však nejde, shodují se.