zákon o hazardu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zákon o hazardu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V tichosti, překryta pandemií COVID-19, čeká ve sněmovně novela insolvenčního zákona. Ta mimo jiné zkracuje délku oddlužení z pěti let na tři roky, přičemž osvobození není podmíněno splacením jakékoliv části závazku a vztahuje se na všechny – podnikatele i fyzické osoby.
Společnost Sazka si uvědomuje zodpovědnost a chce jít příkladem. Proto se spojila s odborníky a spustila projekt Hraj s rozumem, který se věnuje posilování prevence a zodpovědnému hraní. Cílem je informovat, jak hrát, aby zábava zůstala bezpečnou.
Mezi obory zasažené koronakrizí, jako je gastrobyznys nebo cestovní ruch, spadl i hazard. Firmy žádají o prominutí odvodů 9,2 tisíce korun kvartálně za každý hrací automat v kamenných provozovnách, které jsou od loňského října zavřené. Pokud jim stát nevyhoví, hodlají se obrátit na soudy. Ministerstvo financí odpuštění sektorové daně odmítá. Argumentuje škodlivostí hazardu, navíc by státní rozpočet přišel o stamiliony korun.
Zdaňování takzvané superhrubé mzdy v Česku po 13 letech zřejmě skončí. Poslanci při schvalování daňového balíčku přijali návrh premiéra Andreje Babiše (ANO), který toto zdaňování ruší. Místo toho se má od příštího roku zdaňovat pouze hrubá mzda sazbou 15 procent a u lidí se mzdou nad 140 tisíc korun měsíčně sazbou 23 procent. Zrušení ještě není definitivní. Zákon musí posoudit Senát a podepsat prezident.
Přerušené sportovní soutěže, zrušené turnaje a zavřené pobočky. To vše se letos podepsalo na hospodaření sázkových kanceláří. Politici teď navíc projednávají návrhy na daňové změny. „Ať už se přijme jakýkoli z nich, zasáhne nás negativně. Každý návrh na zvýšení daní je totiž špatný v případě, že mu nepředchází důkladná analýza,“ říká David Vaněk, generální ředitel sázkové kanceláře Fortuna.
Alespoň jednu tradici hodlá prezident letos dodržet. Přijde do parlamentu osobně podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok.
Ministerstvo financí od roku 2017 rozdalo on-line provozovatelům hazardních her pokuty v celkovém objemu 1,03 miliardy korun. Jen letos to byly pokuty za téměř dvě stě milionů korun, loni činily čtvrt miliardy. Vyplývá to z dat úřadu, které má deník E15 k dispozici. Nemalá část dlužné sumy však zůstává na účtech zpravidla zahraničních firem skrytých v daňových rájích.
V Praze začne platit zákaz tzv. technických her, tedy herních automatů a videoloterijních terminálů. Vyhlášku, která to stanovuje, ve čtvrtek schválili zastupitelé. Začne platit v lednu, automaty by však měly zmizet do tří let s tím, jak jim budou končit licence. Podobu vyhlášky kritizovali zástupci opozičních ODS a ANO. Podle nich bude znamenat výpadek příjmů a může mít opačný efekt než zamýšlené omezení hazardu.
Záměr nadopovat hospodářství bilionem korun státních půjček a garancí už leží na vládním stole skoro měsíc. Ekonomika z něho ale zatím neviděla ani zlomek. Na schopnosti státu dovést své sliby do cíle přitom závisí osud ekonomiky včetně jejího finančního srdce. Banky totiž právě podle toho uvolní, či naopak utáhnou své úvěrové kohouty. „Pomoc a záruky by neměly být rozdělovány skrze státní banku se dvěma pobočkami, ale prostřednictvím celého bankovního sektoru, který k tomu má lidské zdroje i dovednosti. ...
Herní zařízení, která původní radniční koalice v lednu odmítla, možná v centru metropole zůstanou. Starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN) totiž nedávno napsal magistrátu, že městská část chce některé automaty ponechat. Představitelka magistrátu Hana Marvanová, která má připravovanou vyhlášku o hazardu na starost, chce s radnicí dále jednat.