zakon pro živnostníky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zakon pro živnostníky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Sněmovní volby jsou za rohem a kandidující strany dostávají první milionové dary od vlivných sponzorů. Na konci března otevřel peněženku i bývalý senátor a majitel skupiny Synot Ivo Valenta. Milion korun poslal Soukromníkům, za které dlouhodobě kandiduje, a stejnou částku od něj získala i Trikolóra. Valenta od roku 2015 daroval různým parlamentním i neparlamentním stranám dohromady více než 69 milionů korun. Je tak nejštědřejším sponzorem českých politických stran od devadesátých let.
Šéf Pirátů Ivan Bartoš se připravuje na vstup do Strakovy akademie. Kromě premiérského křesla by koalice Pirátů a Statostů ráda v nové vládě obsadila i post ministra financí. Bartoš už také rýsuje nový daňový balíček, který by jím vedený kabinet chtěl prosadit. Rád by si také došlápl na nezákonné optimalizace daní a nezdaněné převodní ceny. Naopak plánuje výrazněji podporovat malé české firmy. „Chci republiku, kde jsou lidé inovativní a mají šanci, aby v danou chvíli, když potřebují pomoc, se dostali výš. ...
Ať už na dohodu, anebo jako živnostník, pokud si chcete ke svému zaměstnání přivydělat, musíte dodržet jistá pravidla. Zákon vám nebrání uzavřít více pracovních smluv, zkombinovat pracovní smlouvu a dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr, anebo pracovněprávní vztah skloubit s podnikáním. Kdy jiná výdělečná činnost podléhá souhlasu zaměstnavatele?
Rok po vypuknutí pandemie začne v Česku řada soudních přelíčení, ve kterých se firmy a podnikatelé budou dožadovat kompenzací. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se v minulých týdnech rozhodl odmítnout všech více než čtyři sta žádostí o náhradu škody, které podnikatelé podávali za jarní i podzimní nouzový stav. Odmítnutí žadatelé se teď mohou obrátit na soud.
Půl roku před sněmovními volbami promýšlejí politické formace strategii, s níž osloví veřejnost. Přestože sliby ještě nemají oficiální podobu, lze je tušit z náznaků stran. Zacíleno mají na zaměstnance a seniory, do hry se opět vrací téma dostupného bydlení či nižší odvody pro firmy. Kvůli pokračující koronakrizi by však stěžejním tématem měla být také řešení na záchranu veřejných financí.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Daňové přiznání v praxi nepodávají pouze OSVČ, ale mnohdy i zaměstnanci, studenti nebo penzisté. Termín pro odevzdání daňového přiznaní v roce 2021 je v souvislosti s vládními opatření stanoven na 3. května.
Nový kompenzační bonus pro OSVČ a malá eseróčka je štědřejší. Na nový kompenzační bonus má nárok širší okruh žadatelů. Částka je 1 000 korun denně. Nový kompenzační bonus platí zpětně od 1. února 2021.
Firmy mohou od příštího týdne nakupovat vybrané testovací sady pro své zaměstnance, kteří si budou moci sami zjistit, zda jsou nakaženi nemocí COVID-19. Vláda rozhodla o příspěvku 60 korun na každý takový test s cílem zajistit pravidelné a plošné testování na pracovištích, která jsou jedním z největších ohnisek nákazy. Náklady státu mohou dosáhnout až 450 milionů korun měsíčně. Peníze půjdou z fondu prevence zdravotních pojišťoven, které to však kritizují.
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.