zákoník práce nárok na odstupné - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zákoník práce nárok na odstupné, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Důchodový věk se v Česku postupně prodlužuje a sjednocuje na 65 let, aktuálně se navíc uvažuje o jeho dalším zvýšení. Podívejme se na několika praktických příkladech, co všechno ovlivňuje výpočet důchodového věku.
Zákoník práce přiznává zaměstnanci při ukončení pracovního poměru z vyjmenovaných důvodů právo na odstupné. Pokud se ale zaměstnanec vrátí do zaměstnání k témuž zaměstnavateli, může mu vzniknout povinnost odstupné zase vrátit. A to nejen při uzavření nové pracovní smlouvy, ale i dohody o pracovní činnosti.
Při obdržení výpovědi ze zákonných důvodů, na kterých nenese zaměstnanec vinu, náleží zaměstnanci odstupné. Někteří zaměstnanci se následně neregistrují na úřadu práce, neboť očekávají nástup do nového zaměstnání za měsíc či dva. Proč se to vyplatí i v těchto případech?
Většina zaměstnanců změní z různých důvodů několikrát zaměstnavatele. Každé zaměstnání však musí být řádně ukončeno. Podívejme se na osm vybraných pracovně-právních nepřesností.
Na základě dohody o pracovní činnosti lze za rok odpracovat více hodin než na základě dohody o provedení práce. Jak je to se zdaněním?
V praxi si přivydělávají na dohodu o provedení práce nejenom studenti nebo penzisté, ale i zaměstnanci nebo OSVČ. Jaké daňové a pracovní podmínky platí pro práci na dohodu v roce 2022? Podívejme se na praktické příklady.
Se zahájením a výkonem samostatné výdělečné činnosti je spojena řada povinností. Co to je IČO? Jak se stát OSVČ? Jaký je zásadní rozdíl oproti zaměstnání? Jaké daně musí platit OSVČ?
Někteří zaměstnanci obdrželi během roku zákonné odstupné a zaplatili vyšší daň z příjmu než obvykle. Kdo obdrží daňovou vratku za rok 2021?
V současné situaci se může s výpovědí ze zaměstnání setkat čím dál víc z nás. Jak správně postupovat, abychom z výpovědi vyšli „co nejlépe“?
Při splnění daných podmínek musí zaměstnavatel zaměstnanci při ukončení pracovního poměru vyplatit odstupné. Kdy náleží odstupné a kdy nikoliv si ukážeme v několika praktických příkladech.