zákonná výpovědní lhůta - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zákonná výpovědní lhůta, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na náhradu mzdy mají zaměstnanci nárok již od prvního dne nemoci, v roce 2019 byla totiž zrušena karenční doba. Na nemocenskou hrazenou státem mají nárok od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Co nemocenská v případě karantény? Lidé budou dostávat příspěvek až 370 korun. Mohou nemocenskou pobírat i OSVČ? A co dělat v případě výpovědi?
Zaměstnavatel může zaměstnanci dát výpověď pouze ze zákonem stanovených důvodů a předepsanou formou. Chybně podaná výpověď se mu může pěkně prodražit. V případě, že ji zaměstnanec napadne soudně, je totiž zaměstnavatel povinen platit zaměstnanci náhradu mzdy až do chvíle, kdy pracovní poměr řádně skončí.
Při splnění daných podmínek musí zaměstnavatel zaměstnanci při ukončení pracovního poměru vyplatit odstupné. Kdy náleží odstupné a kdy nikoliv si ukážeme v několika praktických příkladech.
Radikální snížení byrokracie by podle jednatele a majitele společnosti Ritas Radka Zapletala usnadnilo život českým společnostem i institucím. Tvrdí, že pracovní právo je v Česku ideově ve dvacátých letech minulého století. V rozhovoru pro web E15.cz Radek Zapletal komentuje témata bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) či požární ochrany (PO). Popisuje též problémy při zpracování mezd u velkých společností.
Odborníci varují ty s uzavřeným stavebním spořením, aby ho z důvodu poklesu příjmů kvůli krizi nevypovídali, pokud vyloženě nemusí. Důvod je jasný, je to ztráta státního příspěvku, ale i další poplatky spojené s výpovědí před uplynutím takzvané vázací doby.
Realitním kancelářím jsou nejčastěji vyčítány neoprávněně inkasované platby a nedostatky v kvalitě služeb. Obecně se realitky netěší moc dobré pověsti. Nyní by spotřebitelé měli být ve více chráněni.
Pronajímatelé nesmí vypovědět nájemci smlouvu na nájem bytu nebo domu, byla-li výpověď dána výlučně z důvodu nehrazení nájemného v tzv. rozhodné době. Ochranu zákon poskytuje těm nájemcům, kteří se dostali do prodlení v době od vyhlášení nouzového stavu do 31. července letošního roku, a to v důsledku opatření proti koronaviru.
Návrh ministerstva pro místní rozvoj (MMR), podle kterého nesmí nájemník dostat výpověď z bytu, jestliže v důsledku koronavirové krize není schopen platit své závazky, je nepřijatelný. Je to nebezpečný precedens přemrštěného vládního opatření v době krize. Jde o přenesení odpovědnosti státu na náhodně vybranou, a tedy diskriminovanou skupinu vlastníků bytových nemovitostí. V prohlášení to uvedlo Občanské sdružení majitelů domů v ČR.
Když majitel domu nebo bytu přinese nájemci výpověď z nájmu, ještě to neznamená, že přijde o bydlení. Jak se bránit?
Zaměstnanci mohou pracovní poměr ukončit jednostranným právním úkonem – podat písemnou výpověď. S čím při podání výpovědi počítat a na co si dát pozor?