zakony robotiky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zakony robotiky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Je jedním z mála českých vědců, který získal prestižní ocenění ERC Advanced Grant. Odborník na umělou inteligenci z ČVUT Josef Šivic získal z evropských fondů 2,5 milionu eur, téměř 60 milionů korun, aby naučil roboty sdílet své zkušenosti. „Umělá inteligence je motor, který žene vpřed řadu oblastí. A jestliže nechceme zůstat pozadu, musíme tomuto motoru velmi dobře rozumět a také umět tento motor vyvíjet,“ říká v rozhovoru pro E15.
Regulace versus inovace. Odvěké téma, ke kterému každá světová velmoc přistupuje trochu jinak, se nyní znovu otevírá. EU finalizuje pravidla, která budou muset tvůrci AI dodržovat, zatím ale většina klíčových hráčů v oblasti umělé inteligence vznikla ve Spojených státech. Načase je tedy otázka, zda se přístup, kdy se EU dobrovolně a cíleně posunula do role regulatorní velmoci, neukazuje jako slepá ulička pro ekonomický rozvoj.
Ministerstvo průmyslu a obchodu za poslední rok prověřilo dvanáct zahraničních investic ze třetích zemí, které mířily do českých firem. Umožnil mu to příslušný zákon platící od loňského května. Kabinet nemusel zatím žádnou z prověřovaných transakcí zastavit, dva investoři ovšem svůj záměr raději stáhli. Kvůli koronavirové pandemii celkový počet mimoevropských investic loni klesl, meziročně o zhruba dvě pětiny.
Mnozí dodavatelé IT řešení nabízejí při výběrových řízeních státu absurdně nízké hodinové sazby a realizační cenu pak dohánění mnohonásobně nadsazenou pracností. Řešením je upuštění od jednotkové ceny za „člověkoden” jako hlavního a často jediného hodnotícího kritéria a také profesionalizace státních IT expertů, vysvětluje Vítězslav Ciml, ředitel společnosti OKsystem.
Porotu kanadské soutěže Marco Polo 100 Digital Build Challenge zaujal tištěný plovoucí dům Prvok, který od léta kotví u vltavských břehů v Praze. Zařadila ho do dvacítky nejlepších projektů v oblasti udržitelného stavebnictví.
Poslanci by se už v příštím týdnu mohli zabývat návrhem zákona o prověřování zahraničních investic, který vychází z evropského nařízení. Zákon má dát vládě pracomoc vyhodnocovat rizikové investice a případně je zakázat nebo zpětně zrušit. Senátoři navíc chtějí, aby se ochrana firem před rizikovými investory vztahoval i na odvětví zdravotnických a ochranných výrobků.
Pořádá FuckUpNights, přednášky o byznysových i osobních nezdarech, jejichž překonání však často nakonec vedlo k úspěchu. Koncept sem přinesl ze zahraničí a povedlo se mu s ním prorazit. "V dnešním světě přestávají platit učebnice nebo návody, člověk musí nalézat vlastní řešení věcí," říká v rozhovoru pro E15.cz Tomáš Studeník.
Jak změní digitalizace a umělá inteligence fungování bankovních institucí? A jak to ovlivní klienty? „Většina transakční a servisní agendy přejde do mobilu, ale do pobočky se budeme pořád chodit radit a vyřizovat komplexnější věci, protože ani umělá inteligence ještě dlouho nenahradí lidský kontakt,“ popisuje záměry České spořitelny v této oblasti Filip Zeman, ředitel jejich digitálních služeb.
Na ministerstvu pro místní rozvoj vzniká nová státní koncepce bydlení na období let 2021 až 2030. Stát se chystá více podpořit jiné formy bydlení než vlastnické. Na konferenci E15 Premium to řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO).
Jaká je budoucnost bydlení v Česku? Co čeká velká města a co naopak venkov? Jaké jsou způsoby řešení nedostupnosti bydlení pro většinu skupin obyvatel ze strany státu, obcí a developerů? To jsou hlavní témata konference s názvem Disrupce bydlení, kterou uspořádal deník E15 pod značkou E15 Premium.