zálohy na sociální pojištění osvč 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zálohy na sociální pojištění osvč 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Při výkonu hlavní samostatné výdělečné činnosti musí být vždy placeny měsíční zálohy na zdravotním pojištění. Kdy je možné je v průběhu roku snížit? Komu mohou být zálohy sníženy do nuly? A jak postupovat? Podívejme se na problematiku snížení měsíčních záloh optikou 8 nejdůležitějších bodů.
Každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která v roce 2017 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, a to i po část roku, je povinna podat přehled o příjmech a výdajích příslušné okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ). Termín: středa 2. května.
Odevzdáním daňového přiznání daňové povinnosti pro OSVČ nekončí, čeká je ještě odevzdání přehledů o příjmech a výdajích. Jak se vypočítává sociální pojištění za rok 2017 při výkonu samostatné výdělečné činnosti?
Povinnost podat daňové přiznání neplatí jen pro podnikatele. Pozor by si měli dát zejména ti, kteří si k zaměstnání přivydělávají. Začínající podnikatelé, kteří jsou současně i zaměstnanci, mají sice povinnost daňové přiznání odevzdat, zálohy na sociální a zdravotní pojištění však často odvádět nemusí. Přivýdělek na živnostenský list se tak v mnoha případech vyplatí víc než uzavírání dohod o provedení práce nebo o pracovní činnosti.
Při výkonu hlavní samostatné výdělečné činnosti je nutné platit alespoň minimální měsíční zálohu na sociálním pojištění. Pro rok 2018 se přitom minimální záloha zvyšuje o 128 korun.
Minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění se podnikatelům od ledna 2018 opět zvyšují. O kolik budete platit víc?
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ohlásila, že letos k 30. červnu měly okresní správy sociálního zabezpečení ve své evidenci více než 992 tisíc osob samostatně výdělečně činných (OSVČ), což je o zhruba 1 400 více oproti stejnému období loňského roku. Dle statistiky se snížil počet OSVČ, pro které bylo podnikání hlavním zdrojem příjmu, naopak narost počet těch, kteří byli zaměstnáni a zároveň podnikali.
Zaměstnanec může podat kdykoliv výpověď, rovněž nemusí souhlasit s návrhem zaměstnavatele na ukončení pracovního poměru dohodou. Kdy zejména je vhodné si ukončení pracovního poměru dobře promyslet?
Pokud se živíte jako osoba samostatně výdělečně činná, máte už jen pár dní na podání Přehledu o příjmech a výdajích za rok 2016. Podat přehled byste zpravidla měli nejpozději do 2. května 2017.