zálohy na zdravotní pojištění vedlejší činnost - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zálohy na zdravotní pojištění vedlejší činnost, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Plátce daně musí daňové přiznání k dani z příjmu fyzických osob odevzdat finančnímu úřadu nejpozději do 3. května 2021. Vláda termín prodloužila v souvislosti s protipandemickými opatřeními. Jaké jsou další termíny pro odevzdání daní?
K povinnostem osob samostatně výdělečně činných patří také odevzdání Přehledů o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojišťovnu.
Přehled o příjmech a výdajích za rok 2019 je nutné odevzdat příslušné zdravotní pojišťovně nejpozději do 3. 8. 2020, z důvodu epidemie koronaviru se termín posunul o tři měsíce. Podívejme se na 5 vybraných příkladů.
Od následujícího měsíce po odevzdání přehledu o příjmech a výdajích je OSVČ předepsána nová měsíční záloha. Jak vysoká je nová záloha? Jak vysoké je prominutí zdravotního pojištění pro OSVČ z důvodu koronaviru? Podívejme se na praktické příklady.
Senátoři schválili vládní návrh, který odpouští platby povinného zdravotního a sociálníhoo pojištění všem živnostníkům. Zákon dnes svým podpisem stvrdil i prezident.
Zaměstnanci přivydělávající si samostatnou výdělečnou činností během roku 2019 si musí splnit své zákonné daňové povinnosti. Co je dobré vědět o vedlejšáku?
Osoby samostatně výdělečně činné vykonávající hlavní samostatnou výdělečnou činnost musejí vždy platit měsíční zálohy své zdravotní pojišťovně, a to vždy alespoň v minimální výši. Splatnost měsíční zálohy je do osmého dne následujícího měsíce.
Osoby samostatně výdělečně činné vykonávající hlavní samostatnou výdělečnou činnost musí vždy platit měsíční zálohy na zdravotním pojištění. Kdy si lze snížit měsíční zálohu na zdravotním pojištění?
Podnikající zaměstnanci nemohou svého zaměstnavatele požádat o roční zúčtování daně a musí si za rok 2018 sami vyřídit podání daňového přiznání a vyplnit přehledy o příjmech a výdajích. Jak se může lišit zdanění si ukážeme v praktických příkladech.
Během mateřské dovolené trvající zpravidla 28 týdnů, pobírá matka peněžitý příspěvek v mateřství (mateřskou) a po ní čerpá rodičovskou dovolenou. Zatímco během mateřské dovolené si ještě většina matek nepřivydělává, během rodičovské dovolené již některé pracují na několik hodin týdně. I z příjmů během rodičovské dovolené se ale platí daně. Jiná situace je, pokud se jedná o závislou činnost nebo samostatnou výdělečnou činnost. Jak v takových případech vyplnit daňové přiznání za rok 2018?