zaměstnanec a daňové přiznání 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zaměstnanec a daňové přiznání 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Povinnost podat daňové přiznání neplatí jen pro podnikatele. Pozor by si měli dát zejména ti, kteří si k zaměstnání přivydělávají. Začínající podnikatelé, kteří jsou současně i zaměstnanci, mají sice povinnost daňové přiznání odevzdat, zálohy na sociální a zdravotní pojištění však často odvádět nemusí. Přivýdělek na živnostenský list se tak v mnoha případech vyplatí víc než uzavírání dohod o provedení práce nebo o pracovní činnosti.
Živnostníci musí své zdravotní pojišťovně odevzdat přehled o příjmech a výdajích. Platí to pro všechny OSVČ, které alespoň po část roku 2017 vykonávaly samostatnou výdělečnou činnost.
V tuzemsku je okolo 2,4 milionu starobních důchodců. Řada z nich si při penzi přivydělává, ať již formou zaměstnaneckého poměru, nebo jako osoby samostatně výdělečně činné. I na ně se tak může vztahovat daňová povinnost. Kdy a jak podává penzista daňové přiznání?
Daňové přiznání podávají nejenom OSVČ, ale i někteří zaměstnanci. Vyplnění daňového přiznání je potřeba věnovat dostatečnou pozornost. Na co si dát pozor? Na co nezapomenout?
Sazba zdravotního pojištění pro OSVČ bude tento rok stejná jako v roce 2017, přesto budou někteří živnostníci platit na zdravotním pojištění více. Důvodem je zvýšení minimální měsíční zálohy.
Daňový základ za rok 2017 je možné v daňovém přiznání snížit mimo jiné o vlastní vklady na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření. Podívejme se na praktické příklady.
Minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění se podnikatelům od ledna 2018 opět zvyšují. O kolik budete platit víc?
Při splnění zákonných podmínek mohou vklady na smlouvu o životním pojištění snížit daňovou povinnost za rok 2017. Předčasné zrušení smlouvy však vede ke zvýšení daňové povinnosti. Co je dobré vědět o životním pojištění?
Jako každý rok, došlo k několika změnám, které ovlivní daně z příjmu fyzických osob. Polepšit by si měli rodiče i lidé, kteří si spoří prostřednictvím penzijního nebo životního pojištění.
Daňové přiznání za rok 2017 je povinen podat každý, kdo má roční příjmy vyšší než 15 000 korun. Současně jsou tyto příjmy předmětem daně z příjmu fyzických osob a nejsou od daně z příjmu fyzických osvobozené.