zaměstnanecké benefity - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zaměstnanecké benefity, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Společnost Procter & Gamble už více než 30 let působí na českém trhu a u té příležitosti bilancuje své působení. Pro mateřskou americkou společnost Procter & Gamble, která je mezi top 10 na americké burze, je český region 6. nejvýznamnějším ve střední Evropě. Se svou centrálou v Praze a výrobním závodem Rakona v Rakovníku, který je mimochodem druhým nejstarším závodem P&G na celém světě, patří již více než tři desetiletí k předním producentům a prodejcům FMCG produktů, jako jsou Ariel, Lenor, Pampers, ...
Zaměstnance v Česku v loňském roce vzhledem ke stoupající inflaci nejvíce zajímalo zvyšování mezd, aby mohli pokrýt životní náklady. Tento trend sice nemizí, ale přidává se k němu snaha o lepší skloubení práce s osobním životem. Zaměstnanci nejvíce oceňují jakékoli dny volna navíc nebo hybridní práci. Začíná také vznikat stále více takzvaných zelených pozic, jak ukazují průzkumy personálních společností Hays a ManpowerGroup.
Alespoň jeden zaměstnanecký benefit dostávalo letos od zaměstnavatele už 100 procent českých zaměstnanců, vyplývá z odhadu portálu JenPráce.cz. Které zaměstnanecké benefity u nás patří mezi nejžádanější?
Každá pojišťovna má vždy na rok vypsané benefity pro své klienty. I když jsou si výhody u pojišťoven podobné, mnohdy můžete najít něco, co je nám šité na míru. Důležité je myslet na to, že o bonusy je třeba požádat do určitého data. A to může mít každá pojišťovna jiné.
Pryč je doba, kdy se vyúčtování zaměstnaneckých výdajů a náhrad neobešlo bez zdlouhavého vyplňování „cesťáků“, knih jízd a dokládání drobných firemních výdajů. Komerční banka s fintech společností Direct Fidoo nabízí firemním klientům odstranění „papírových“ procesů, flexibilní předplacené karty nebo náhradu hotovostních pokladen bezhotovostními platbami.
Ačkoli písmenka ESG patří k nejpoužívanějším zkratkám dneška, povinnost dokazovat udržitelnost svého byznysu má momentálně v Česku jen hrstka firem. Jde ovšem jen o první vlaštovku trendu, jehož příchod v příštích letech změní celá ekonomická odvětví. Už napřesrok půjde počet reportujících firem do tisíců.
Český mobilní operátor O2 se chce kromě tvorby a komunikace svých produktů více zaměřit i na firemní kulturu. Nově rozvíjí vlastní talentový program a intenzivně se věnuje nováčkům. Od listopadu pak společnost spustí kampaň na posílení značky O2 jako zaměstnavatele. Jejími tvářemi budou lidé, kteří v O2 skutečně pracují. „Když se nám povede získat talentované lidi, kterým dáme příležitost, jsem přesvědčen, že jejich příběhy budou inspirovat další,“ říká v rozhovoru personální ředitel O2 Pavel Milec. O své ...
..., tak jako silný zaměstnanecký benefit.
Většina tuzemských firem dostatečně nezvedá mzdy, aby pokryly rozdíly v nákladech způsobené vysokou inflací. Češi ale zároveň o větší výplatu v porovnání s ostatními národy požádat nechtějí. Rozdílná situace je u kvalifikovaných pracovníků, ti si při hledání nové práce o vyšší peníze říkají. Takový obrázek o pracovním trhu poskytují tři průzkumy vydané v posledních dvou týdnech mezi českými firmami a zaměstnanci. Lidí, kteří budou otevření pracovním nabídkám za lepší mzdu, pravděpodobně přibude.
Chceme jít všem příkladem, říká Peter Chalupianský, který se v Kauflandu podílí na strategii udržitelnosti a společenského odpovědnosti. V rozhovoru prozradil, jak se daří do CSR (Corporate Social Responsibility) aktivit zapojovat kolegy, která témata jsou pro Kaufland v tomto směru klíčová a jak je na tom řetězec se snižováním produkce plastů, emisí nebo energetické náročnosti provozoven.