zaměstnanecké benefity a daně - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zaměstnanecké benefity a daně, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jen jeden týden měla ministerstva, úřady, asociace a samosprávy na připomínkování vládního konsolidačního balíčku, který má pro příští roky usměrnit veřejné finance. Nelíbí se jim zejména snižování výdajů na platy ve veřejném sektoru nebo změny v poskytování benefitů. Své výhrady zopakovali také zaměstnavatelé a odboráři. Vláda může návrh na základě připomínek ještě přepracovat, než jej pošle do sněmovny.
Dlouholetý viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj byl zvolen šéfem nejvlivnějšího sdružení firem v Česku. Kritizuje vládu, která hovoří o zvyšování daní nebo rušení dotací, ale s podniky se o tom nebaví. Chybí mu také opatření v migrační politice, která by odstranila nedostatek některých profesí, jako jsou svářeči nebo CNC operátoři. V otázce zájmu zahraničních investorů o Česko vidí největší bariéru v koruně. „Nejpozději do konce dekády musíme přijmout euro, koruna nás znevýhodňuje,“ říká.
Je rozhodně dobře, že vláda přišla s konkrétními návrhy opatření na snížení schodků státního rozpočtu. Je to vážně nutné a já ji za to oceňuji. Jenže na druhou stranu některé zásadní návrhy vláda se zaměstnavateli nekonzultovala a to je škoda. Ve výsledku tak ve Svazu průmyslu a dopravy cítíme mírné rozpaky. Z některých parametrů onoho balíčku jsme už nyní zklamáni.
Vládou představená úsporná opatření jsou finální, opravit se mohou případně jen technické chyby, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v neděli v České televizi. Vláda podle svého předsedy nebude ustupovat nátlaku žádné ze zájmových skupin. Kabinet se chystá projednat konsolidační balíček v pondělí se zástupci zaměstnavatelů a odborů na zasedání tripartity.
Vyšší daně budou platit firmy, živnostníci a částečně i zaměstnanci, kteří přijdou o řadu daňových slev. Vláda Petra Fialy (ODS) představila ve čtvrtek svůj konsolidační balíček, díky kterému chce v rozpočtu najít v příštím roce 94,1 miliardy korun, během dvou let až 147,5 miliardy korun. Největší část chce stát ušetřit na národních dotacích pro firmy a podnikatele, a to téměř 55 miliard korun. Dotkne se to zejména průmyslu a zemědělství.
Alespoň jeden zaměstnanecký benefit dostávalo letos od zaměstnavatele už 100 procent českých zaměstnanců, vyplývá z odhadu portálu JenPráce.cz. Které zaměstnanecké benefity u nás patří mezi nejžádanější?
Oblíbený zaměstnanecký benefit se poprvé objevil v poválečné Anglii. Tehdejší vláda chtěla poukázkami na jídlo podpořit pravidelné stravování zaměstnanců. Nápad se uchytil a rozšířil do celého světa. Od té doby se stravenky neustále vyvíjejí. Jejich papírovou podobu nahradily elektronické stravenky na digitálních kartách a změnil se i způsob jejich použití. Kromě jídla s těmito benefitními kartami zaplatíte i volnočasové aktivity!
Zpříjemnit léto vám může i váš zaměstnavatel. Například tím, že vám přispěje na dovolenou, nebo vám dovolí využít služební auto na prázdninovou cestu.
Pokročilé digitální služby, jako je třeba obrazová analytika rentgenových snímků, jsou v českém zdravotnictví již dostupné – téměř výhradně však pouze v privátní zdravotnické sféře. Jiří Batěk, generální ředitel tuzemské pobočky IT společnosti Kyndryl, chce tento standard rozšířit i do veřejného zdravotnictví – a první obrysy plánu, jak jej reálně digitalizovat, se již začínají rýsovat. Rozhovor připravil web Info.cz.
Čím dál více českých firem nabízí zaměstnancům podíl na zisku. Zvyšují tím motivaci přicházet s novými nápady, podporují produktivitu zaměstnanců, popřípadě se tak snaží udržet ve firmě. „Při špatné komunikaci to může mít zcela opačný účinek,“ varuje pracovní psycholog Libor Komárek. V tuzemském prostředí navíc takový způsob odměn naráží na zastaralý daňový systém. To se ovšem může brzy změnit.