zaměstnanecké bonusy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zaměstnanecké bonusy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
O ošetřovné na dítě do věku 10 let nebo i na starší dítě závislé na pomoci jiné osoby kvůli uzavřeným předškolním a školním zařízením či nařízené karanténě a izolaci v měsíci únoru žádají osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) do 19. dubna. Avšak pozor – ošetřovné za péči o dítě v měsíci únoru se vylučuje s čerpáním kompenzačního bonusu.
Nový díl našeho seriálu ze startupového prostředí vám představí další trojici dam. První na startupovém prostředí baví to, že se zde může člověk neustále posouvat dál. Druhá se z finančního sektoru přesunula k IT a programování. Třetí se pustila do inovací zastaralých procesů v hotelnictví.
Většina firem si díky pandemické krizi prošla za poslední rok výraznými změnami a mnohé byly donuceny k přehodnocení svých strategií. Někdy se však jednalo o pozitivní posun, jako na poli zaměstnaneckých benefitů. Své o tom ví generální ředitel společnosti Up Česká republika, Stéphane Nicoletti, jehož firma kromě covidu čelí i stravovacímu paušálu.
Madetu, jihočeskou mlékárnu patřící rodině Teplých, koronavirová pandemie podstatně zasáhla. Jen zavřené restaurace a školní jídelny pro firmu znamenají denní výpadek tržeb jeden milion korun. Když se k tomu přidají všechny další dopady související s propadem exportu a náklady na ochranné pomůcky a testy, jde za uplynulý rok o výrazně vyšší částky. „Myslím, že v našem případě bude legitimní mluvit určitě o sto milionech obratu, ale je to velmi hrubý odhad,“ říká obchodní šéf Madety Jan Teplý.
K paušální dani se od nového roku smí přihlásit pouze OSVČ, které nejsou plátci daně z přidané hodnoty a nemají povinnost se k ní registrovat. Dále jen osoby účastné na důchodovém a veřejném zdravotním pojištění s příjmy nižšími 1 milionu korun.
Pandemie onemocnění covid-19 ovlivnila fungování řady českých firem. A jistě se dotkne i toho, jak společnosti přistupují k zaměstnaneckým benefitům. Ty v posledních letech zažívaly vzhledem k nedostatku pracovní síly na trhu nebývalý rozkvět.
Vláda tento týden nařídila firmám využívat co nejvíce a tam, kde je to možné, home office. To s sebou ale nese řadu náležitostí, které musejí společnosti se svými zaměstnanci dořešit. Jednou z nejviditelnějších je, zda a jaký mají zaměstnanci nárok na propláceních nákladů na práci doma. Běžné to zatím není.
Když se prolínají dvě významné události, málokdy se minou. Podobně je to s následky koronavirové krize a blížícími se volbami.
Pandemie koronaviru změnila i svět zaměstnaneckých benefitů. Nyní se totiž Češi více zajímají o benefity, které jsou spojené se zdravím. Vyplývá to z průzkumu zaměstnaneckých preferencí, který v únoru a červnu letošního roku zrealizovala personální agentura Grafton Recruitment.
Jak se zpětně díváte na dva měsíce, kdy pandemie zastavila ekonomiku? Byl postup vlády správný? Jaké důsledky budou mít opatření pro podniky? Co budou znamenat pro české hospodářství? A plyne z této situace nějaké ponaučení? Deník E15 požádal byznysmeny o pohled na téma pandemie v Česku.