zaměstnávání občana eu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zaměstnávání občana eu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Podle nedávno zveřejněných dat Státního úřadu inspekce práce bylo v roce 2021 zjištěno, že 735 subjektů zaměstnává pracovníky nelegálně. Co to je nelegální práce a jaké sankce zaměstnavateli hrozí?
Česká ekonomika se stále více spoléhá na zaměstnance s cizím státním občanstvím, jejich podíl vzrostl v roce 2018 na 12,4 procenta a loni v pololetí přesáhl 13 procent. Ještě v roce 2010 činil šest procent. Většinu cizinců tvoří Ukrajinci, Slováci a Vietnamci, významný podíl zaujímají také občané Ruska, Polska, Bulharska a Rumunska. Novinářům to dnes řekla expertka Českého statistického úřadu Jarmila Marešová.
V hlavním městě není dostatek českých občanů na to, aby pokryli požadavky zaměstnavatelů po pracovnících. Většinu poptávky zejména v méně kvalifikovaných pozicích pokrývají cizinci, kterých v metropoli pracuje zhruba 200 000 a tvoří pětinu zaměstnanců. Vyplývá to z analýzy, kterou vypracoval městský Institut plánování a rozvoje (IPR). Pražský magistrát si nechal vypracovat i další studii od Sociologického ústavu AV. Podle ní má 82 procent registrovaných cizinců v metropoli středoškolské nebo vysokoškolské ...
V hlavním městě není dostatek českých občanů na to, aby pokryli požadavky zaměstnavatelů po pracovnících. Většinu poptávky zejména v méně kvalifikovaných pozicích pokrývají cizinci, kterých v metropoli pracuje zhruba 200 tisíc a tvoří pětinu zaměstnanců. Vyplývá to z analýzy, kterou vypracoval městský Institut plánování a rozvoje (IPR). Pražský magistrát si nechal vypracovat i další studii od Sociologického ústavu AV. Podle ní má 82 procent registrovaných cizinců v metropoli středoškolské nebo ...
Britská vláda premiérky Theresy Mayové dnes večer podle očekávání přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Pro vyslovení nedůvěry vládě v Dolní sněmovně hlasovalo 306 poslanců. Vládu naopak podpořilo 325 zákonodárců. K vyslovení nedůvěry bylo potřeba 318 hlasů.
Britští poslanci podle očekávání odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie, kterou se sedmadvacítkou dojednala premiérka Theresa Mayová. Dohodu podpořilo 202 zákonodárců, proti bylo 432. Opoziční labouristé vzápětí oznámili, že podali návrh na vyslovení nedůvěry vládě. Debatovat a hlasovat o něm budou poslanci už ve středu večer. Británie má unii opustit 29. března, tedy za 73 dní. Dění jste mohli sledovat prostřednictvím online přenosu.
Britská Dolní sněmovna, která dnes večer rozhodne o dalším osudu brexitové dohody, nebude hlasovat o jednom z klíčových pozměňovacích návrhů. Labouristický poslanec Hilary Benn stáhl svůj dodatek, podle něhož by při odmítnutí dohody byl zároveň vyloučen neřízený odchod Británie z Evropské unie. Uvedla to stanice BBC.
Poslanci v středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny peněz v celkovém objemu kolem 134 miliard korun. Sešlo se devět desítek pozměňovacích návrhů. Loni při stejné příležitosti navrhli poslanci přesuny za téměř 100 miliard. Středeční rozprava trvala přes šest hodin.
Do Česka může přijít pracovat 500 vysoce kvalifikovaných občanů Indie. Režim je připraven, firmy se do projektu budou moci hlásit od 1. října. Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů, která proces spolu s vládou, ministerstvy a dalšími zaměstnavatelskými svazy připravila.
V roce 2017 bylo provedeno 24 945 kontrol zaměstnavatelů. Orgány inspekce práce v největší míře cílily na dodržování bezpečnosti práce na pracovišti a bezpečný provoz vyhrazených technických zařízeních, dále bylo kontrolováno dodržování pracovních vztahů a podmínek, inspektorát práce se zaměřil i na nelegální zaměstnávání. Kontrole se nevyhnuly ani pracovní úrazy.