zaměstnávání občanů slovenska - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zaměstnávání občanů slovenska, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Téměř tři čtvrtiny českých podniků pocítí negativní dopad válečného konfliktu na Ukrajině. Pracovní místa plánují ukrajinským uprchlíkům nabídnout více než dvě třetiny výrobních firem. Podle více než poloviny personalistů by ukrajinští občané mohli pomoci firmám zaplnit pozice, které se jim nedařilo dlouhodobě obsadit. Vyplývá to z průzkumu, který personální agentura Hofmann Personal uskutečnila v březnu mezi 158 personalisty z výrobních, velkoobchodních a logistických firem.
Podle nedávno zveřejněných dat Státního úřadu inspekce práce bylo v roce 2021 zjištěno, že 735 subjektů zaměstnává pracovníky nelegálně. Co to je nelegální práce a jaké sankce zaměstnavateli hrozí?
Po zařazení Česka na ukrajinský červený seznam rizikových zemí budou muset čeští občané při vstupu do země předložit negativní test na COVID-19 starý nanejvýš 48 hodin, nebo nastoupit do dvoutýdenní karantény. Uvedlo to české ministerstvo zahraničí.
V Česku pracuje na zaměstnanecký poměr zhruba o 100 tisíc cizinců více než před krizí v době tehdejší konjunktury. Zatímco na konci loňského roku mělo v ČR zaměstnání 382 900 lidí ze zahraničí, v roce 2008 to bylo kolem 284 600. Vyplývá to ze zprávy ministerstva práce a sociálních věcí o zaměstnávání cizinců pro tripartitu. Tři čtvrtiny zahraničních zaměstnanců pocházely loni ze zemí EU. Ze států mimo společenství bylo v Česku nejvíc pracovních sil z Ukrajiny, a to 54 600.
Evropská komise se dnes rozhodla žalovat Českou republiku a Lucembursko u unijního soudu kvůli tomu, že země nesplnily své povinnosti v souvislosti s pravidly volného pohybu pracovníků po EU. Komise navrhuje, aby Česko muselo platit denně 33 510 eur (přes 900 tisíc korun) do té doby, než ve svém vnitrostátním právu pravidla plně přejme.
Podnikům na Slovensku chybí kvalifikovaná pracovní síla, společnosti zaměstnávají stále více cizinců. V angažování pracovníků ze zahraničí hodlají pokračovat i do budoucna. Vyplývá to z údajů slovenských úřadů a průzkumu.
Odborářů sice není v Česku tolik, kolik bývalo, ale jejich hlas je slyšet. A poté, co loni rozvířili veřejnou hladinu heslem „Konec levné práce“, nehodlají polevit.
Odborářů sice není v Česku tolik, kolik bývalo, ale jejich hlas je slyšet. A poté, co loni rozvířili veřejnou hladinu heslem „Konec levné práce“, nehodlají polevit.
Pracovní agentury na Slovensku po zpřísnění pravidel jejich podnikání začaly obcházet místní zákony zakládáním společností v Česku, které převzaly slovenské zaměstnance. Vyplývá to z dnešního vyjádření státního tajemníka slovenského ministerstva sociálních věcí Branislava Ondruše.
Poptávka firem po zaměstnancích stoupla letos meziročně o více než deset procent, vyplývá z ankety mezi personálními agenturami. Firmy již hledají lidi i do výroby a logistiky. Zvyšovat mzdy se jim ale příliš nechce, často tedy řeší nedostatek lidí dovozem pracovníků z ciziny, hlavně Bulharska a Rumunska.