zaměstnavatel neplacené volno - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zaměstnavatel neplacené volno, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Španělsko plánuje použít 50 milionů eur (1,3 miliardy korun) z fondů Evropské unie na zkrácení pracovního týdne na čtyři dny. Doufá, že tak zabrání další vlně nemoci covid-19. Experiment má trvat tři roky a bude financován s masivního evropského fondu pro oživení z covidu-19. Informuje o tom server Sky News.
Další růst důchodů a minimální mzdy od začátku ledna je jednou z hlavních změn roku 2021. Začíná také platit zákon o náhradním výživném, který prosadila šéfka rezortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), i novela zákoníku práce a s ní spojená sdílená pracovní místa.
Od nového roku začne určování délky dovolené v hodinách místo dosavadních dní. V účinnost vstupuje druhá část novely zákoníku práce. Ta v určitých případech umožní zaměstnancům požádat o převod části dovolené do dalšího roku a také bude mírnější k absentérům. Krácení dovolené nehrozí lidem v karanténě. Zároveň se zavádí týden pracovního volna pro vedoucí táborů, vychovatele či instruktory.
V Avastu se rozhodli, že od příštího roku udělají několik změn, pro takzvaný welfare zaměstnanců. V příspěvku na sociální síti LinkedIn to oznámil šéf Avastu Ondřej Vlček. Zaměstnancům firma nově umožní neomezenou míru flexibility. Podle Vlčka to znamená možnost volby v tom, kde, kdy a jak lidé s úvazkem u Avastu pracují. Firma rovněž rozjede zaměstnanecký akciový program.
Zaměstnavatelé nesouhlasí s návrhem odborů, aby vláda na 16. listopadu, případně i na 13. listopadu, stanovila den pracovního volna, což by spolu s víkendem a státním svátkem 17. listopadu pomohlo zamezit šíření koronaviru a zlepšit kritickou situaci v nemocnicích. Obávají se toho, že by volno musely zaplatit samy firmy, které jsou nyní v tíživé situaci. Vláda ale nemá legislativní rámec na to, aby zaměstnavatelům nařídila pracovní volno, doplnil premiér Andrej Babiš.
Spravedlivější výpočet dovolené pro zaměstnance s různě dlouhými směnami nebo možnost pro rodiče malých dětí či seniory dělit se o jednu pracovní pozici. To jsou nejdůležitější změny, které od příštího roku přinese novela zákoníku práce. Mění také podmínky pro práci v EU kvůli rozmachu agenturního zaměstnávání.
Týdny izolace kvůli epidemii koronaviru změnily tuzemský trh práce: volná pracovní místa ubývají, počet nabídek práce se snížil zhruba na polovinu a obory, které v prvních týdnech po vypuknutí epidemie ještě nabíraly, nyní začínají ztrácet tempo. V důsledku toho končí i dlouhá léta trvající růst mezd.
Od půlnoci 16. března 2020 zavedla vláda České republiky přísná opatření vůči pandemii nového typu koronaviru v Evropě, označovaného jako COVID-19. Na celém území Česka ode dne 16.3 až do 24.3 do 6:00 platí zákaz volného pohybu osob. Co můžete dělat po dobu karantény?
Komunisté začnou v březnu jednat s ministry financí a zdravotnictví Alenou Schillerovou a Adamem Vojtěchem (oba ANO) o zvýšení plateb za státní pojištěnce o 3,5 miliardy korun. Strana, která drží vládu u moci, tím podmiňuje souhlas s návrhem státního rozpočtu na příští rok. Vojtěch však upřednostňuje investice do nemocnic, s nimiž počítá plán přijatý kabinetem.
Přestože zákaz kouření v prostorech, kde jsou přítomní i nekuřáci, se vztahuje na všechny tabákové výrobky včetně elektronických cigaret, některé firmy zavádějí pro takzvané vapování výjimky a umožňují kouření e-cigaret přímo v kanceláři firmy. Děje se tak kvůli údajně příjemnější vůni oproti běžným cigaretám a starostem o produktivitu kuřáků, kteří nemusejí odbíhat ven a mohou se tak věnovat práci. Elektronické cigarety, kterým holduje zhruba pět procent české populace, se ale nezřídka stávají příčinou ...