zamilovat se do své představy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zamilovat se do své představy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kanadský herec Ryan Reynolds, který je známý zejména díky komiksovému superhrdiovi Deadpoolovi, za poslední roky vybudoval různorodé byznysové impérium, díky němuž vydělal stovky milionů dolarů. „Většinu času jsem se v práci vezl s ostatními, byl jsem jen pasažér. Jednoho dne jsem si řekl: Co kdybych byl více než to?“ popisuje Reynolds moment, které vše změil, a on začal budovat svůj neherecký pracovní život.
Němci mají své slovo roku. Je jím „Zeitenwende“, což se dá přeložit jako přelom epoch nebo volně přelomová doba. Společnost pro německý jazyk sídlící ve Wiesbadenu, která hledá německé slovo roku od letopočtu 1977 (nejde tedy o nějakou módu digitální doby), vybírala mezi třemi favority. Kromě Zeitenwende bylo ve hře ještě spojení Krieg um Frieden, lehce paradoxní „válka za mír“ a krásná a typicky německá složenina Gaspreisbremse, „brzda cen plynu“ (osobně bych volil krásnější a širší Energiepreisdeckel, ...
Patří mezi nejuznávanější muzikanty světa. A také mezi nejbohatší, když se hodnota jeho jmění odhaduje na půl miliardy dolarů. Bruce Springsteen je ikona rocku již déle než půl století. A nyní se poprvé nechal přemluvit k natočení reklamy pro Jeep. Krátce po jejím zveřejnění ale reklama byla stažena kvůli loňskému údajnému Springsteenově řízení pod vlivem alkoholu. Podobných paradoxů je přitom Springsteenův život plný.
Při průjezdu obcí Drasty kousek za Prahou mě párkrát napadlo, proč tu právě filmaři nenatáčejí temné krimi ze Sudet nebo scény z postapokalyptického snímku. Před časem se ale ponurá lokalita začala měnit. Na dvoře někdejšího družstevního statku začalo být rušno a některé zdevastované budovy získaly nový kabát. Obec vděčí nečekanému impulzu k rozkvětu bosým karmelitkám, kterým bylo v klášteře na Hradčanském náměstí těsno.
Na jeho mandolíny a banja hrají hvězdy amerického bluegrassového nebe, z českých muzikantů mají jeho nástroje Ivan Mládek či Jiří Suchý. Vyrábí je přes třicet let a ročně jich jeho dílnu opustí zhruba třicítka, velká část jde za hranice. „V Americe si velice váží lidí, kteří se živí rukama. Dneska můžete všechno prodat, koupit, zobchodovat, na všechno jsou aplikace. Ale lidé, kteří opravdu umějí něco udělat rukama, mají v Americe velký prostor, když to umějí správně uchopit,“ říká Rostislav Čapek.
Známe je. Přílišné sebevědomí pojící se s arogantním vystupováním a neomylností. Ať jsou nám sympatičtí nebo ne, s největší pravděpodobností my nebudeme sympatičtí jim. I přes to mají vztahy, dokonce i obdivovatele. Vztahy povrchní, založené na přetvářce a obdivovatele zmanipulované. Ale mají je. K smíchu nebo k pláči? Posuďte sami.
Publikujeme text Markéty Šetinové, který původně vyšel na webu Moderní láska. Markéta Šetinová je socioložka a psychoterapeutka. Svůj výzkum i psychoterapeutickou praxi zaměřuje na seznamování, partnerské vztahy a nové trendy v lásce. Je autorkou blogu Moderní láska. Markétu můžete kontaktovat na marketa@modernilaska.cz, případně ji sledovat na FB a IG.
Armie Hammer zaujal filmový svět rolemi dvojčat Winklevossových v dramatu Davida Finchera Social Network, spolupracoval s Clintem Eastwoodem nebo Tomem Fordem. Nejlepší roli mu ale dal až loni Ital Luca Guadagnino v romanci Dej mi své jméno. Za film, který po premiéře na Febiofestu dnes vstupuje do českých kin, získal 31letý americký herec nominace na řadu cen včetně Zlatého glóbu.
Plynulá elegance, vlnivé pohyby v exotické melodii evokující letní louku a vzduch prosycený emocemi, třepot křídel v rychlém tempu bubnů a neustálý úsměv na rtech zářící skrz hru světel a stínů. Takovými slovy lze popsat nejen Tanec Motýla, jedno z tanečních čísel Lenky Zychové, ale snad i celou její osobnost. Jen rytmus místo bubnů udává rychlé tempo jejího života nabytého aktivitami, skrz který ladně proplouvá s nehynoucím optimismem a nadšením. Lenka je profesionální orientální tanečnicí a pod svým ...
Michal Čupa byl jedním z prvních v Česku, kteří pochopili, a hlavně podpořili přístup k internetu. To bylo v roce 1998, kdy jako člen vedení Českého Telecomu propagoval zavedení takzvaného vytáčeného internetu u pevné telefonní linky. Pak se zamiloval do Ruska, střídal angažmá v Praze a v Moskvě. Věnuje se tam byznysu s virtuální realitou a zvažuje, že se vrátí do Česka.