záruční doba pro firmy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu záruční doba pro firmy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Společnost Solek se dosud profilovala hlavně jako developer projektů v solární energetice v Chile a na Kypru. Teď se vrací do Česka, kde před lety začínala. Přispěla k tomu změna přístupu vlády ke sluneční energii. Ta podle zakladatele Zdeňka Sobotky už nyní v zemích s vysokou penetrací solárů dokáže cenu elektřiny významně snižovat. „Když se podíváte na ekonomiky, které se rozhodly jít obnovitelnou cestou, ať už je to Německo, Řecko, či Španělsko, začíná jim to velmi dobře fungovat. Ta cesta je levná a ...
V polském Zabrzi funguje už třetím rokem jediné centrum pro opravy trakčních baterií automobilů Renault v regionu střední a východní Evropy. Provozuje ho autorizovaný prodejce francouzské značky, polská společnost Dąbrowscy. Redaktor deníku E15 směl počátkem října nahlédnout do zákulisí tohoto pozoruhodného závodu, v němž speciálně školený personál opravuje poškozené baterie do elektromobilů, a to včetně těch českých.
Okolnosti těžbě bitcoinu moc nenahrávají. Souběh pádu ceny kryptoměny a energetické krize znamená, že mineři bojují o přežití. Včetně Jana Vaňhary, který píše svůj byznysový příběh v USA jako John Vanhara. Ten spojil svůj zájem o investice do nemovitostí s fascinací těžbou bitcoinu a jeho nadšení navzdory současné situaci neopadá. Celé odvětví má podle Vanhary před sebou solidní budoucnost. Mohlo by prý přinést bohatství i do dosud chudších států.
Evropská investiční banka (EIB) půjčuje peníze firmám i veřejnému sektoru na kapitálové investice. Díky tomu bude nepochybně hrát významnou roli v hospodářském oživení Evropy po koronavirové pandemii. Nedávno například oznámila, že investuje 191 milionů eur, skoro 4,9 miliardy korun, do regionálních infrastrukturních projektů v České republice. „Česko je pro nás silným partnerem,“ potvrzuje v exkluzivním rozhovoru pro E15.cz viceprezidentka EIB Lilyana Pavlová.
Od roku 2023 by se rozpočet ministerstva dopravy měl zvyšovat na 140 až 150 miliard korun, míní šéf rezortu a vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Dalšího zadlužování země se neobává. Věří, že vysoké deficity státních financí se podaří snížit podporou investic ve firmách a nikoliv zvyšováním daní, jak navrhuje například ČSSD. „Daně bych nezvyšoval ani bankám a velkým korporacím, v určité fázi to může být kontraproduktivní. Využijme banky k tomu, aby nám financovaly podniky a aby tyto úvěry byly levné,“ říká.
České firmy jako celek nakumulovaly během covidu obrovskou hotovost. Na účtech máme téměř dvakrát tolik vkladů, než je objem poskytnutých firemních úvěrů, říká ředitel korporátního bankovnictví v Raiffeisenbank Václav Štětina. Dodává, že normálně tomu bývá téměř naopak, ale že se již postupně objevuje zájem společností investovat. Více než očekávaný růst úrokových sazeb podle něj podnikatele budou trápit ceny vstupů či jejich nedostatek.
... spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou... program na podporu firem a podnikatelů při... není v současné době jen termínem ekologických.... zeleného financování, připravila pro podnikatele program Optimalizujte...
Už v květnu či červnu by se mohla radikálně změnit státní pomoc podnikatelům, kteří kvůli protipandemickým opatřením přicházejí o příjmy. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) oznámil po sobotní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech, že současná podpora firmám založená na dotacích se bude muset změnit na státem zaručené bankovní úvěry. Firmám se to nelíbí.
První dáma tchajwanské ekonomiky Wang Mej-chua si v posledních týdnech na nedostatek zájmu z celého světa rozhodně stěžovat nemohla. Na Tchaj-wanu – a zvláště v továrnách tamní firmy TSMC – se koncentruje výroba polovodičových čipů pro celý svět. Jejich nedostatkem strádají v poslední době zvláště automobilky, které musejí výrazně omezovat výrobu nových vozů. Na tchajwanskou ministryni hospodářství směřovaly žádosti o pomoc z Evropy, ze Spojených států i z Japonska.
V Česku vznikne první dálnice, kterou bude stavět a následně 25 let provozovat soukromá firma. Kus D4 mezi Příbramí a Pískem může být první z mnoha takových spoluprací, takzvaných PPP projektů. „Eurofondy budou vysychat, infrastruktura ale pořád není dobudována. Nebyli jsme tak brilantní v jejich využití jako například Polsko. Teď to musíme dohnat, PPP je jednou z možností,“ říká Martin Borovka, šéf stavební společnosti Eurovia CS, která patří k vítěznému konsorciu.