zásilkové obchody na českém trhu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zásilkové obchody na českém trhu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česká e-commerce se loni poprvé v historii propadla. „Otočila“ 197 miliard korun, předloni si přitom sáhla na rekordních 223 miliard. Teď bolestivě střízliví ze splasknutí pandemického boomu nákupů na internetu. „Kvůli vysoké inflaci nikdo neví, na jak dlouho bude utlumena poptávka. Když se neví, kolik objednávek od zákazníků přijde, těžko se dimenzují fixní náklady jako sklady, investiční projekty nebo kapacity dodavatelů,“ říká spoluzakladatel a jeden z akcionářů dopravně-technologické společnosti ...
Zatímco trh s byty postihla krize už koncem léta, komerční nemovitosti pocítí dopady naplno v roce 2023. Velké obchody s kancelářemi, nákupními centry či s průmyslovými areály se dojednávají dlouhé měsíce, a tak trh reaguje se zpožděním. Podle realitních poradců letos nastane nejsilnější tlak na snižování cen od vypuknutí finanční krize v roce 2008. V některých případech budou prodávající nuceni slevit až o třetinu.
Jako operátoři v call centrech pracují v Česku tisíce lidí, alespoň část z nich by mohli nahradit hlasoví asistenti na bázi umělé inteligence (AI) od českého startupu Vocalls. Nápadu věří také podnikatelé Zdeněk Šoustal a Michal Menšík, kteří do něj prostřednictvím společné firmy V-Sharp investují dvacet milionů korun. Technologická firma využije peníze na expanzi na nové trhy a na další vývoj.
Dopady ekonomické krize se pomalu začínají propisovat do každodenního života. Prudké zdražování dělá problémy e-shopům, které v době uzavřených kamenných prodejen zažívaly hotový Klondike. To se ovšem mění, podle dat i ohlasů z trhu se blíží temné časy, které přežijí jen ti nejsilnější.
Česká republika je s počtem kolem 51.000 internetových obchodů považována podle firmy Shopsys za e-shopovou velmoc. Většina on-line prodejců ale neprosperuje. Postupně se tak bude prohlubovat rozdíl mezi jednotlivými firmami - velké budou na úkor malých a středních růst, některé menší společnosti ale mohou z trhu zmizet. Problém budou mít především obchodníci, kteří se nedokážou odlišit a budou chtít konkurovat pouze cenou. ČTK to řekl Michal Dugáček, nový e-commerce ředitel společnosti Shopsys, která je ...
Německý odborový svaz Verdi vyzval ke stávce v sedmi provozovnách amerického internetového prodejce Amazon v zemi kvůli pokračujícímu sporu o mzdy. Stávky by v některých místech měly začít již v pondělí a jak dlouho budou trvat zatím nebylo stanoveno, uvedl mluvčí odborového svazu.
Pandemie covidu-19 zvýšila pozornost věnovanou duševnímu i fyzickému zdraví, a kvůli restrikcím zároveň lidi naučila více nakupovat přes internet. Online lékárny tak nyní zažívají nebývalý boom. Výjimkou není ani společnost Pilulka.cz, jež v uplynulém pololetí dosáhla rekordních tržeb. O hlavních příčinách úspěchu a dalším směřování v rozhovoru promluvil její provozní ředitel Michal Hanáček. V září se Pilulka.cz představí na E-commerce Summitu pořádaném deníkem E15.
Maloobchodní tržby v květnu podle analytiků vzrostly více, než se čekalo. Lidé se vrátili do kamenných obchodů, stále ve velkém počtu nakupovali ale také na internetu. Maloobchodním prodejům by se mělo dařit i v dalších měsících, mohlo by se jen snížit tempo růstu. Domácnosti budou postupně snižovat úspory, které nashromáždily v uzávěře, pravděpodobně si ale nechají preventivně vyšší rezervy. Vyplývá to z vyjádření analytiků, které dnes ČTK oslovila.
Na vlně masivního růstu internetového nakupování se vozí zásilkový, přepravní, balíkový a logistický byznys i letos. Největší hráči mluví o „prodloužených Vánocích“, meziročně přepravují až o polovinu více zásilek, někteří v reakci na poptávku zvýšili ceny. Firmy ale narážejí na strop vlastních kapacit, především personálních. Sehnat nové posily je náročné. Část stávajících pracovníků, kteří k zásilkovým firmám přešli loni z nejpostiženějších odvětví, se navíc plánuje vrátit k původním profesím.
Svět průmyslových realit se nejen v Česku mění za pochodu, podle Pavla Šmída, zakladatele a majitele Sklady.cz, dokonce za běhu. Za co před patnácti roky firmy ze Západu Čechům platily, najde dnes skoro každý na internetu. Přesto prý české společnosti mohou a umějí konkurovat těm globálním. Na otázky v čem a proč odpovídá vystudovaný ekonom a odborník na průmyslové nemovitosti Pavel Šmíd v rozhovoru pro E15. Zmiňuje také zaostávání Česka v porovnání se sousedním Polskem.