zásoby plynu ve světě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zásoby plynu ve světě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rok 2023 je zatím z energetického hlediska ve znamení stabilizace. Stoupající ceny energií znervózňovaly odběratele již v roce 2021, koncem února 2022 vystřelily strmě vzhůru. Spouštěčem bylo především vypuknutí války na Ukrajině, následné sankce uvalené na Rusko a s nimi související ruské kroky. Nakonec došlo i na obávané přerušení dodávek. Česká republika i další evropské státy proto musely začít řešit nejen možné zastropování cen, ale také svou závislost na ruském plynu. Jednu z možností představuje ...
Dobré ráno! Je 60. den roku, svátek má Bedřich. V tento den se roku 2020 v Ústí nad Labem se objevily první 3 případy onemocnění covid-19 v Česku. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Současná situace přinesla na trh s plynem obrovskou nejistotu. Nedostatek zemního plynu a jeho astronomická cena způsobily panický úprk od plynu k elektrické energii. Je ale toto chování dlouhodobě racionální?
Západ v čele s Evropou se nyní plně soustředí na to, jak zvládne začínající zimu, a doufá, že jaro by mohlo přinést úlevu v energetické krizi. Část expertů ale varuje, že bude nutné se náležitě připravit na další topnou sezonu, která by mohla být ještě náročnější než ta současná. Kromě problémů s náhradou ruského plynu se navíc svět bude muset soustředit i na problémy s dírou po ruských ropných produktech. Velkým tématem nadcházejícího roku tak může být globální nedostatek nafty.
Letišti Václava Havla se sice daří postupně navyšovat počty leteckých spojů a odbavených cestujících, vícero přímých spojení se Severní Amerikou ale dál postrádá. To se má změnit. Jelikož se americké letecké společnosti potýkají s nedostatkem letadel, řešení by mohli vyjednávači pražského letiště nalézt ne za Atlantikem, ale v Perském zálivu. Za politické podpory ministra dopravy Martina Kupky (ODS) chtějí zástupce Kataru a dopravce Qatar Airways přesvědčit o výhodách, jaké by podle nich přinesla proměna ...
Žádné palivo na světě není pro světovou ekonomiku tak důležité jako nafta. Pohání nákladní a osobní auta, autobusy, lodě a vlaky, ale také stroje ve stavebnictví, výrobě a zemědělství. Používá se také při vytápění domácností a vzhledem k vysoké ceně zemního plynu se na některých místech používá k výrobě elektřiny. V nejbližších měsících ale bude téměř každý region na této planetě bojovat s nedostatkem nafty, a to v době, kdy krize v zásobování téměř všech světových trhů s energie zhoršila inflaci a ...
Ropa, ze které se vyrábějí pohonné hmoty, plasty i některá léčiva, se na burze dlouhodobě těší zájmu investorů, a to navzdory výzvám souvisejících s uhlíkovou neutralitou. Jaký je rozdíl mezi ropou Brent a konkurenční WTI? Jak vypadá graf aktuální ceny ropy a jaká je výhledová prognóza do budoucna?
V neděli zahájené fotbalové mistrovství světa v Kataru už získalo nálepku nejkontroverznějšího v historii, a to i přesto že se minule konalo v Rusku. Emirát sklízí kritiku hlavně za stav lidských práv a katastrofální pracovní podmínky při přípravě šampionátu. Od počátku se objevují nařčení, že pořadatelství získal korupcí. Část politiků se od něj proto distancuje, někteří jsou však shovívaví. Důvodem může být, že Katar má velké zásoby zemního plynu, po kterých Západ v době energetické krize lační.
Za rostoucí inflaci, která v kombinaci s dalšími faktory způsobuje globální ekonomické problémy, může mimo jiné „křečkování“ zásob způsobené globálními výpadky dodavatelských řetězců odstartovanými během koronakrize. „Firmy ve velkém kupovaly zásoby, bály se výpadků dodávek. Masivně nakupovali i koncoví zákazníci, kteří byli zavření doma. To jsou počátky dnešní inflace,“ řekl deníku E15 David Vallejo, viceprezident pro dodavatelské řetězce v německé softwarové firmě SAP.
Automobilka Tatra Trucks nyní pracuje na speciálních vozidlech pro českou, belgickou, německou a také pro ukrajinskou armádu. Dodává auta i hasičským sborům. Podle generálního ředitele společnosti Pavla Lazara zůstává poměr vojenské výroby vůči té civilní stejně vysoký jako v předchozích letech. Roste přitom počet vozů, které kopřivnickou továrnu tento rok i v dalších letech opustí „V minulosti se stávalo, že Tatra každý třetí až čtvrtý rok zpomalila. Letos ani v blízké budoucnosti ale stagnovat nebude. ...