závěrečná zpráva vyšetřovací komise k reorganizaci policie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu závěrečná zpráva vyšetřovací komise k reorganizaci policie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Za nařčení policejního prezidenta Tomáše Tuhého z "brutálního" úniku informací potrestal soud bývalého detektiva Jiřího Komárka nepravomocně roční podmínkou s odkladem na dva roky. Hrozí mu až pětileté vězení. Komárek se proti rozsudku na místě odvolal, žalobce si pro odvolání ponechal lhůtu. Případem se tedy bude ještě zabývat Krajský soud v Praze.
Nikdo ho neviděl, ale všichni o něm rádi mluví. Řeč je o sousloví veřejný zájem, jímž dnes v Česku můžete – snad kromě vraždy – přikrýt všechno. Tento týden jsme na pojem veřejný zájem narazili hned dvakrát. Jednou když vyšetřovací komise předkládala Poslanecké sněmovně závěrečnou zprávu o únicích informací z vyšetřovacích spisů. Podruhé během jednání správního soudu ve věci některých výroků olomouckého státního zástupce Komára.
Když přijde řeč na závěrečnou zprávu sněmovní vyšetřovací komise k policejní reorganizaci, pozornost veřejnosti, médií i politiků se soustřeďuje spíše na to, jak to bylo se Šlachtou a co udělal nebo neudělal Tuhý. To zásadní se ovšem skrývá v doprovodných usneseních ohledně trestního řádu. Pokud by byly komisí navržené a sněmovnou doporučené změny schváleny, znamenalo by to malou revoluci.
Pro Andreje Babiše to byl jeden z nejhorších týdnů v politice. Nejdříve se zapletl do výčtu svých zdaněných a nezdaněných příjmů a finančních transakcí s dluhopisy Agrofertu. Následně parlamentní vyšetřovací komise zveřejnila svou zprávu, která je faktickou obžalobou, jak Babiš v létě 2016 vyvolal politickou krizi kvůli organizačním změnám v policii, a to na základě zmanipulovaných argumentů.
Žalobci aktivisticky vstoupili do politickéo života, souhlasili poslanci s návrhem vyšetřovací komise.
Člen komise Poslanecké sněmovny pro prověření postupu policejního prezídia a olomouckých žalobců Daniel Korte (TOP 09) odmítá tvrzení hnutí ANO, které zpochybňuje závěrečnou zprávu z šest měsíců trvajícího vyšetřování. „Byla přijata jednomyslně, zvedl pro ni ruku i poslanec ANO Bohuslav Chalupa. Když nyní zprávu zpochybňuje, tak proč pro ni hlasoval,“ ptá se Korte.
To tu ještě nebylo. Sedm poslanců z různých politických stran, kteří byli členy vyšetřovací komise k reorganizaci policie, sepsalo závěrečnou zprávu, pro niž hlasovalo všech sedm poslanců.
Kampaň hnutí ANO a jeho předsedy Andreje Babiše proti loňské policejní reformě byla podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) založená na nepravdivých informacích a pomluvách. Předseda vlády na facebooku uvedl, že na základě dnes zveřejněné zprávy sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie se Babišovy konstrukce zhroutily jako domeček z karet.
Jednomyslně přijatý závěr sněmovní vyšetřovací komise ke kauze okolo loňské reorganizace policie zní jasně: cílem nebylo odstranit šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu ani zastavit vyšetřování kauz. Zatímco předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) nebo předseda ODS Petr Fiala činnost komise chválili, člen komise Bohuslav Chalupa (ANO) závěrečnou zprávu i přes to, že ji podepsal, zpochybnil. Andrej Babiš označil komisi a její závěr za výsměch a šaškárnu.
Cílem loňské reorganizace policie nebylo odstranit bývalého ředitele protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu, omezení činnosti policejních útvarů nebo zabránění vyšetřování některých kauz. Neprokázalo se to podle dokumentů, které při svém vyšetřování shromáždila sněmovní vyšetřovací komise. Při čtení závěrečné zprávy ve Sněmovně to dnes uvedl předseda komise Pavel Blažek (ODS).