zbrojař michal strnad - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zbrojař michal strnad, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Prodej pardubické chemičky Synthesia, jediného výrobce střelné bavlny v Česku, měl být původně dokončen v červnu a 1. července si ji měl převzít nejvážnější zájemce, společnost Czechoslovak Group (CSG) Michala Strnada. V srpnu je však Synthesia stále ještě majetkem Agrofertu. Prodej se zadrhl, protože Andrej Babiš (ANO), konečný benificient svěřenských fondů vlastnících Agrofert, se rozhodl nabídnout Synthesii spolu s mediální skupinou Mafra. Redakci e15 to potvrdily tři zdroje obeznámené s oběma ...
Solidně našlápnuto má u investorů zatím poslední dluhopisová emise zbrojařského kolosu Czechoslovak Group. Až pětimiliardový balík bondů láká na jednu z posledních možností zamknout si pro příští léta takzvaně relativně vysoký úrok. Kritici pak namítají, že impérium Michala Strnada nenabízí za své bondy bez ratingu oproti bezrizikovým státním dluhopisům příliš procent navíc. U domácích brokerů ale patří bondy, jejichž úpis pro první fázi nabídky skončí příští pátek, k horkým investičním tématům.
Rychlý růst zbrojního průmyslu změnil svět i podnikání, říká místopředseda představenstva Czechoslovak Group (CSG) a její finanční ředitel David Chour. Zbrojní a průmyslová skupina meziročně více než zdvojnásobila konsolidovaný zisk na 5,6 miliardy korun a při započtení výsledků muniční firmy Fiocchi, která byla do CSG zařazena až v listopadu, dosáhla dokonce zisku 7,5 miliardy. Po ovládnutí Fiocchi se CSG připravuje na další akvizice. I to je důvod, proč chystá podle Choura historicky největší emisi ...
Zbrojař Strnad jedná o koupi Synthesie RegiotJet kupuje nové autobusy za čtvrt miliardy korun ČEZ postaví dobíjecí stanice obchodů Teska i v Praze Slovensko zakázalo dovoz ukrajinského obilí Dobré ráno! Je 108. den roku, svátek má Valérie. V tento den v roce 1972 byla založena japonská společnost Roland. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Zbrojař Michal Strnad se snaží nalézt další cestu, jak proniknout do chemického průmyslu a vyřešit tím úzké hrdlo při výrobě dělostřelecké munice. Podle několika na sobě nezávislých zdrojů projevil zájem o významnou pardubickou chemičku Synthesia a se současným majitelem, holdingem Agrofert, již o transakci jedná. Hodnota firmy podle odhadu E15 přesahuje miliardu korun. Informaci jako první přinesly Seznam Zprávy.
Prodej společnosti Mafra, největšího vydavatelství podle počtu čtenářů, má zase o trochu jasnější kontury. Probíhající vyjednávání o možné transakci poprvé připustil jeden ze zájemců. Momentálně potenciální cíl nákupu zkoumáme, sdělil v rozhovoru pro E15 Pavel Tykač.
Výrobce světoznámé trhaviny Semtex či takzvaných hnacích náplní pro dělostřeleckou munici ráže NATO, po níž kvůli válce na Ukrajině strmě roste poptávka, může získat strategického partnera z domácího zbrojařského hřiště. Do akciové společnosti Explosia plně ovládané státem chce významně investovat a případně kapitálově vstoupit majitel Czechoslovak Group (CSG) Michal Strnad. Posílil by tak svůj byznys. Jako důvod uvádí nespokojenost s tím, jak továrna na výbušniny plní zakázky. Plyne to ze Strnadova dopisu...
Automobilka Tatra Trucks nyní pracuje na speciálních vozidlech pro českou, belgickou, německou a také pro ukrajinskou armádu. Dodává auta i hasičským sborům. Podle generálního ředitele společnosti Pavla Lazara zůstává poměr vojenské výroby vůči té civilní stejně vysoký jako v předchozích letech. Roste přitom počet vozů, které kopřivnickou továrnu tento rok i v dalších letech opustí „V minulosti se stávalo, že Tatra každý třetí až čtvrtý rok zpomalila. Letos ani v blízké budoucnosti ale stagnovat nebude. ...
Agresivita Ruska nutí Německo, Dánsko, Švédsko a další země Evropské unie včetně Česka výrazně posílit výdaje na obranu dohromady v řádu stovek miliard až bilionů korun. Zbrojaři z Evropy a Spojených států se chystají na zakázky, o něž však svedou tvrdý konkurenční boj. Větší šance mají firmy opřené o pomoc svých národních vlád a také o zákony, které jim usnadní vývoz pozemní a letecké techniky, raket nebo elektronických systémů.
Jarní zastavení ekonomiky a opatření, která stát zavedl, dopadla i na byznys holdingu Czechoslovak Group. Přesto jeho šéf a majitel Michal Strnad hodnotí zásahy v podstatě pozitivně. „Drsná preventivní opatření byla na místě. Byl to drastický zásah do malého podnikání ve službách či cestovním ruchu, velcí zaměstnavatelé ale mohli dál fungovat, pokud nezastavili provoz z vlastní vůle,“ říká nejmladší český miliardář.