zdanění příjmu důchodce - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zdanění příjmu důchodce, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dlouholetý viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj byl zvolen šéfem nejvlivnějšího sdružení firem v Česku. Kritizuje vládu, která hovoří o zvyšování daní nebo rušení dotací, ale s podniky se o tom nebaví. Chybí mu také opatření v migrační politice, která by odstranila nedostatek některých profesí, jako jsou svářeči nebo CNC operátoři. V otázce zájmu zahraničních investorů o Česko vidí největší bariéru v koruně. „Nejpozději do konce dekády musíme přijmout euro, koruna nás znevýhodňuje,“ říká.
Na dohodu o provedení práce v praxi pracují nejenom zaměstnanci, ale i OSVČ, studenti nebo důchodci. Podívejme se v praktických příkladech, jak se může lišit zdanění.
Daňové přiznání vyplňují OSVČ, někdy i zaměstnanci, důchodci nebo studenti. Do kdy podat daňové přiznání za rok 2022? Jak ho vyplnit? Jak vyřídit daně online? Jaké termíny dodržet, když chcete přiznat daně elektronicky anebo na písemně? Jak se liší dodatečné a opravné daňové přiznání? Čtěte níže a stáhněte si potřebné formuláře online.
Termín pro podání daňového přiznání se kvapem blíží. Deník E15 vytvořil soubor článků s daňovou tematikou pro rok 2023. Dozvíte se v nich nejen například to, jaký termín podání dodržet, kdy a jak daňové přiznání podat, co platí pro podnikatele, zaměstnance nebo pro studenty, ale i jak danit investice nebo kryptoměny. Stáhnout si můžete formuláře pro daňové přiznání.
Jako jednu z cest ke stabilizaci státního rozpočtu vidí ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) vyšší zdanění firem či daňovou progresi. Vláda by měla od daňových změnách rozhodnout to měsíce, platily by od roku 2024, řekl ministr pro ČTK.
Jednou z oblíbených investic je pořízení nemovitosti za účelem jejího pronájmu. Příjem z nájmu však nepatří mezi daňově osvobozené příjmy a je tedy nutné ho zdanit.
Ve volebním cyklu každé vlády přijde moment, který si její členové budou navždy pamatovat. Teď je to DPH. Skutečně není mnoho tak složitých zkoušek z vysoké politiky, jako je debata o nastavení sazeb daně z přidané hodnoty.
Důchodci si celý život platí na důchod a nyní jim vláda chce krátit valorizaci, na kterou mají nárok. A ještě navíc by se měl prodlužovat odchod do penze na astronomických 68 let. A přitom se snižují daně boháčům. Tahle mantra hýbe národem a ani tvrdá fakta její původce nijak zvlášť nezviklají. Přesto má cenu si na ta data posvítit. Začněme s předplácením penze. Náš důchodový systém je průběžný. To znamená, že to, co se vybere na důchodovém pojištění, se vzápětí rozdělí důchodcům a platícím vzniká právo, ...
Spacáky ve sněmovně jsou tak trochu kýč. Opoziční obstrukce jsou otravné. A valorizace penzí se musí ořezat. Jenže celé tohle divadlo skrývá cosi daleko zásadnějšího a nedobrého za scénou.
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka odmítá, že by snaha prosadit nižší růst penzí v legislativní nouzi byla chybou. S pokusem jednat ve standardním legislativním procesu se zkrácenými lhůtami narazil, a tak nemá jinou možnost. Že se zástupci hnutí ANO a SPD ohradí a obrátí na Ústavní soud, předpokládal. Je velká šance, že Ústavní soud nechá zákon projít, míní Jurečka.