zdanění těžby kryptoměny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zdanění těžby kryptoměny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bitcoin a další kryptoměny nabízejí řadu způsobů, jak vydělat. Jedním z nich je takzvaná těžba, tedy „dobývání“ nových digitálních mincí. Podobně jako v případě zlata či uhlí jde o energeticky relativně náročný proces. Na rozdíl od dobývání surovin lze ale kryptoměny teoreticky těžit i v domácích podmínkách. V Česku je z miningu regulérní byznys, přestože proti němu brojí Greenpeace i část europoslanců.
Skeptici by rádi přezdívali Evropě nikoliv starý, ale zastaralý kontinent. Navzdory zaostávání evropských firem v oblasti umělé inteligence či elektromobility ale stále ještě existují technologická odvětví, kde tento světadíl snese srovnání se Spojenými státy nebo s Čínou: v přístupu ke kryptoměnám. Naděje je to i pro Česko. „Projednou má Evropa reálnou možnost udávat směr významné inovace a oživit svou upadající ekonomiku,“ uvedl Patrick Hansen, šéf evropské strategie amerického vydavatele stablecoinu ...
Do hledáčku investorů se dostávají nejen tradiční možnosti typu dluhopisů či nemovitostí, ale také kryptoměny. Jejich zastánci tvrdí, že by se mohly stát masovým platebním prostředkem. Kritici naopak poukazují na volatilitu kryptoměn a na pochybnosti, že je investování do digitálních měn bezpečné.
Turbulentní. Žádné jiné slovo nemůže lépe vystihnout náladu roku 2021. Pandemie, inflace, omezování výroby a energetická krize se staly našimi ústředními výzvami. Zažili jsme ale i mnoho radostných chvil. Připomeňte si ty nejdůležitější události roku 2021 v souhrnné galerii.
Místo zdolávání nových cenových rekordů přišel propad o více než deset procent. Cena bitcoinu a dalších kryptoměn během úterního dopoledne zakolísala, přestože nejrozšířenější virtuální měna prošla největším technologickým vylepšením od roku 2017.
Bitcoin zaznamená symbolický průlom. Od úterý 7. září začne ve středoamerickém Salvadoru platit zákon, podle něhož musejí obchodníci přijímat jako platidlo kromě dolaru i nejrozšířenější kryptoměnu. Stát prezidenta Nayiba Bukeleho je první zemí na světě, jež přijala bitcoin jako oficiální platidlo. Řada držitelů virtuálních mincí v Česku si od toho slibuje nejen další zhodnocení kryptoměny, ale i vlastní osvobození od povinnosti danit zisky z držení a prodeje digitální měny. Tuzemská finanční správa ale ...
Nejrozšířenější kryptoměna vzbuzuje pozornost nejen svým zhodnocením, ale i nárůstem množství elektřiny, které ke svému fungování potřebuje. Podle studie je to za rok dvakrát více, než spotřebuje Česká republika. Zároveň jde o podobný odběr proudu jako ze strany spotřebičů ve stand-by režimu v USA. Kryptoměna je proto terčem kritiky části ekologických aktivistů. A nejspíš ještě nějakou dobu bude. Podle Jana Čapka, šéfa společnosti Braiins a provozovatele světově prvního „družstva“ na těžbu bitcoinu Slush ...
Globální byznysovou celebritu Česko nemá, nedostatkem podnikatelských talentů ale netrpí. Možná jen musejí dozrát obory, kde už teď patří Češi ke světové špičce.
Termín odevzdání daňového přiznání se neúprosně blíží, ostatně tak jako každý rok. Možná ale jeho tíha na vás doléhá až teď, protože jste v minulém období ještě nebyli majiteli kryptoměn. Jak tedy postupovat při zdanění kryptoměn?
Za řadu bezpečnostních problémů uživatelů mohou firmy, které nedomyslely svůj byznys model. „Vezměte si, že je vaším plánem dostat na trh každý druhý kvartál nový typ mobilu za 1500 korun. S takovouto konstelací okolností je nepravděpodobné zvládnout i pravidelné aktualizace po dobu několika let. To je samozřejmě neuvěřitelná bezpečnostní zátěž,“ tvrdí technický ředitel české pobočky společnosti Eset Miroslav Dvořák. Uživatel, který nechce jinak funkční telefon vyhodit, s tím ale nemá šanci cokoliv udělat...