žďas koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu žďas koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na první pohled by se mohlo zdát, že covid, který od začátku roku 2020 sužuje celý svět, se pomalu stává minulostí. Opak je ale pravdou. Nemoc nikam nezmizela, naopak se objevují nové mutace a subvarianty, které se především s příchodem chladnějších měsíců zase hlásí o slovo.
Na první pohled by se mohlo zdát, že covid z našich životů definitivně zmizel, opak je ale pravdou. Aktuálně se Česko a celá Evropa se připravuje na podzim a zimu s covidem. Počty osob s prokázaným onemocněním jsou stále značné. Platné očkování, případně antigenní nebo PCR test se tak mohou stále hodit.
Ve Spojených státech začala dominovat podoba koronaviru označovaná jako BA.5, což je verze varianty omikron považovaná za dosud nejnakažlivější formu viru SARS-CoV-2. Zlom nastal v době setrvale vysokých počtů infekcí a rostoucí vytíženosti amerického zdravotnictví. Odborníci na infekční choroby se shodují, že USA nedělá pro potlačení epidemie dost, napsal deník The Washington Post.
Zadlužené Řecko, anexe Krymu, uprchlická krize, odchod Velké Británie, pandemie a napadení Ukrajiny. Evropská unie se v posledním desetiletí musela vyrovnat s krizemi, které ji otestovaly ze všech stran. Poslední dvě tvrdé zkoušky byly ale jiné – pandemie a ruská agrese na Ukrajině znamenaly šok, který neměl v moderní době obdoby. Evropa se tak musí naučit reagovat.
V německé straně Zelených (Grünen) platí stanovy, který vylučují souběh funkcí ministra ve vládě a předsedy strany. A protože se Zelení dostali do koaličního kabinetu a jejich bývalí spolupředsedové Habeck a Baerbocková získali ministerské posty, musela strana zvolit nové vedení. Spolupředsedy se stali osmadvacetiletá Ricarda Langová a šestačtyřicetiletý rodilý Íránec Omid Nouripour. Zejména o Langové se mluví jako u možné budoucí politické hvězdě, která může už brzy popularitou zastínit mnoho svých ...
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Svět má novou variantu koronaviru omikron, o níž zatím nevíme vůbec nic, ale to neznamená, že byste si nemohli přečíst hned několik zaručených předpovědí. Určitě jste viděli široce sdílený článek, v němž německý expert hovoří o senzačním vánočním dárku pro lidstvo, a také jste dost možná viděli články, že teprve omikron ukáže lidstvu, zač je toho loket. Přemýšlel jsem nad tím, proč lidé podobné články hltají a široce komentují.
Od soboty 27. listopadu nebudou moci do České republiky vstoupit občané třetích zemí, kteří byli v posledních čtrnácti dnech více než dvanáct hodin v osmi afrických zemích – Jihoafrické republice, Namibii, Lesothu, Svazijsku, Zimbabwe, Botswaně, Mosambiku, Zambii. Občané ČR a EU a držitelé dlouhodobých pobytů v ČR tak budou moci učinit za přísných epidemiologických podmínek. Nejsou doporučeny cesty do těchto oblastí.
Průmyslový výroba v červenci zpomalila meziroční růst na sedm procent z červnových 11,1 procenta. Produkce se zvýšila ve většině odvětví, nejvýraznější to bylo v hutním zpracování kovů a slévárenství. Hodnota nových zakázek se zvýšila o 18,9 procenta, oznámil Český statistický úřad (ČSÚ). Výrazně oslabil růst stavební výroby, projevuje se nedostatek pracovních sil i materiálů.
Protipandemická opatření dál ztrpčují život tisícům studentů z Ruska, Indie, Brazílie a několika dalších států. Ti tak nemohou získat povolení k pobytu na území Česka, a tím pádem v září fyzicky nastoupit do škol, které tak mohou na školném tratit miliony korun. Jak zjistil deník E15, úprava daného opatření, kterou se na konci července chlubila česká vláda, k výraznému zlepšení situace nevedla.