zdravotní pojištění hrazené zaměstnavatelem - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zdravotní pojištění hrazené zaměstnavatelem, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zapadá to do sebe jak kolečka dobře promazaného politického soukolí. Vláda nejdřív opakovaně shazuje opoziční návrhy na zrušení superhrubé mzdy – či přesněji, snížení daně z příjmu zaměstnancům – ze stolu. Pak se ale začnou blížit volby a kritické argumenty najednou nevadí. Krize nekrize.
Přes 1700 korun k měsíční průměrné mzdě lidem navíc, ale také desítky miliard korun výpadku pro státní rozpočet. Takové jsou nejzásadnější dopady daňových změn, které navrhl premiér Andrej Babiš (ANO). Pokud návrh projde legislativou, po dvanácti letech zmizí dědictví z dob finanční krize v podobě superhrubé mzdy. Babišův návrh podporuje opoziční ODS, jen zčásti přijatelná je naopak pro vládní sociální demokracii.
Zrušení superhrubé mzdy a zavedení 15procentní sazby daně z příjmu je podle většiny ekonomů a daňových odborníků, krok správným směrem, který mimo jiné zaměstnancům měsíčně přinese stovky až tisíce korun navíc a zpřehlední daňový systém. Je ovšem nutné nahradit výpadek příjmů státního rozpočtu, a to ne jednorázově, ale komplexnější úpravou daňového systému. V opačném případě by to vedlo k růstu dluhu, upozornili odborníci. Někteří ekonomové pak v oznámení vidí spíše předvolební tah.
Cítíte, že by vám lázně mohly zlepšit vaši zdravotní kondici? Ale nemáte na ně peníze? Zkuste požádat lékaře, zda byste je nemohli získat zdarma, respektive hrazené pojišťovnou.
Z rezerv zdravotního pojištění by příští rok mohlo jít na zdravotní péči dalších šest miliard korun nad rámec úhradové vyhlášky, celkem to bude 340 miliard. Premiér Andrej Babiš (ANO) to řekl novinářům po jednání s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a s řediteli zdravotních pojišťoven. Předchozí návrh úhradové vyhlášky kritizoval takzvaný krizový štáb českého zdravotnictví, který tvoří odbory, asociace menších nemocnic, domácí péče, sdružení lékařů, pacientů, seniorů a zdravotně postižených....
Náklady českých zaměstnavatelů na práci jejich zaměstnanců patří mezi nejvyšší ve střední a východní Evropě. Tuzemští pracovníci na druhou stranu neodvedou ze své mzdy státu tak velkou část na daních a pojištěních. Vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti TPA Group.
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP) požaduje odvolání předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD), který mluvil o zvýšení odvodů pro živnostníky jako způsobu, jak získat zaměstnance pro tuzemské firmy. Asociace to uvedla na svém webu. Štěchova čtvrteční slova na sjezdu odborového svazu Kovo v Olomouci asociace považuje za skandální a za zatím nejbrutálnější útok na živnostníky posledních let.
Daňové zatížení mezd v České republice v loňském roce činilo 43 procent. Mírně se tak zvýšilo z 42,8 procenta v předchozím roce.
Podle analytiků si Česká republika v poměru čistého daňového zatížení hrubé mzdy nevede špatně. Daňové zatížení mezd v České republice loni dosáhlo 42,8 procenta, v rámci 34 států Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) bylo osmé nejnižší. Nejvyšší je v Belgii (55,3 procenta), naopak v Chile, Mexiku a Novém Zélandu činí 20 procent. Vyplývá to z údajů OECD, které zpracovala poradenská společnost Grant Thornton.
Léčení v lázních hrazené pojišťovnu se od dubna prodlouží na čtyři týdny, lidé se závažným onemocněním budou jezdit do lázní častěji a dětem bude možné prodloužit čtyřtýdenní pobyt na neomezenou dobu. Těmito kroky chce vláda podpořit české lázeňství, jemuž se v minulých letech významně snížil příliv peněz ze zdravotních pojišťoven.