zdražení bytu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zdražení bytu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Mezinárodní developerská skupina UDI Group Radka Menšíka zahájila ve Varšavě druhou etapu projektu Classic Ursus, v rámci které postaví dalších 272 bytů ve dvou obytných domech ve Varšavě. Celkem tak v polské metropoli postaví 960 bytů za 2,8 miliardy korun. Firma také upozornila, že jí oproti loni dokončené první etapě vzrostly náklady, a proto budou tyto nové bytové jednotky o trochu dražší.
Automobilky dostávají čím dál méně objednávek na nová auta a pokles potrvá. Podle generálního ředitele skupiny Renault ČR Zdeňka Grunta zdaleka ne všichni zákazníci, ať už ti soukromí, či firmy, najdou o čtvrt milionu více na pořízení nového vozu. Už tak rozsáhlý byznys s ojetinami posílí, naopak klasických vlastníků aut ubude. „Část klientů se bude muset vzdát ambice vlastnit auto. Nebude si ho moci dovolit. Řešením může být operativní leasing nebo placení za auto jen v moment, kdy ho „konzumuji“, to ...
Developerská společnost Trigema oznámila jako jedna z prvních, že se částečně přesune k nájemnímu bydlení. Své další projekty k prodeji ale ani za současné situace na trhu s byty pozastavovat nechce. „Až úrokové sazby opět klesnou, tak se probudí poptávková strana trhu a bude hledat produkt. Akorát že nebude co nabízet. A pokud není co nabízet, cena logicky roste,“ říká zakladatel a předseda představenstva společnosti Trigema Marcel Soural.
Chronické a obrovské schodky vládních financí významně roztáčejí českou inflaci. Lidé i byznys si už na počátku pandemie zvykli na to, že stát je vždy vytáhne z bryndy a bohatě je „odškodní“ za prožitá příkoří. A není tak třeba dělat si rezervy pro strýčka Příhodu, ani se extrémně krotit v útratách. Výsledkem jsou vyšší sazby centrální banky, tedy dražší hypotéky a úvěry obecně, než by byly za situace spořádaného rozpočtu. „Pokud vláda pojede tříprocentní strukturální deficity, bude těžké držet cenovou ...
Za třicet let vybudovali společnými silami jednu z největších rodinných firem v Česku. Nyní čelí hospodářskému útlumu, který na SIKO doléhá, a angažují se i v politice. „Veřejně se vymezit je pro mě důležité, byť tím můžeme přicházet o zákazníky,“ říká generální ředitel SIKO Tomáš Vala, jenž finančně podpořil Petra Pavla v prezidentských volbách a už čtvrt století také působí jako obecní zastupitel v Čimelicích, kde má obchodník s koupelnami a kuchyněmi „základnu“.
Roky rekordních hospodářských výsledků letos vystřídá vůbec první ztráta v 30leté historii prodejce koupelen a kuchyní Siko. Jedna z největších tuzemských rodinných firem očekává za letošní rok ztrátu padesát až sto milionů korun. V rozhovoru pro deník E15 to uvedl generální ředitel firmy Tomáš Vala s tím, že na rodinné impérium z Čimelic dopadá plošný růst nákladů a zpomalující výstavba v Česku.
Skomírající hypoteční byznys čeká podle všeho další hubený rok. Podle odborníků totiž klesají šance, že naskočí motor, který měl někdejší zlaté vejce bankovních obchodů pohánět, totiž významnější pád cen bytů. Ani podbízení bank v sazbách by tak nepřineslo kýžený byznysový účinek. Hypotéky odstartovaly nový rok na obdobných sazbách, na jakých loňský rok uzavřely, jak uvádí první letošní Fincentrum Hypoindex. A to přestože tuzemské finanční trhy otevřely počátkem ledna bankám prostor pro zlevnění.
Rostoucí ceny ohrožují finanční zdraví Čechů takřka nejvíce z celé EU. Ačkoli podle nedávného zjištění Indexu prosperity Češi v průměru ušetří 19 procent ze mzdy, dramaticky se zdražující energie i potraviny mohou úspory rychle vyčerpat. Ohrožené jsou zejména nízkopříjmové domácnosti, kde nemá žádnou finanční rezervu více než 60 procent z nich.
Realitní byznys v Česku projde recesní rošádou. Kdo z menších hráčů nebude mít dostatek vlastních peněz nebo extrémní důvěru investorů, skončí, anebo padne do rukou konkurence, upozorňuje majitel a šéf investiční společnosti Natland Tomáš Raška. Dodává však, že obyčejný člověk byznysové přeskupení sil patrně nepozná. „V rovině fondů, investorů s velkým podílem cizích zdrojů a na rekreačních nemovitostech dojde k výplachu. Na úrovni konečného vlastnictví bytů nečekám armagedon. Nemovitosti jsou často ...
Zatímco se hoteliéři sotva stačili oklepat z dvouleté pandemické krize, vypadá to, že se v příštím roce utkají s krizí ekonomickou. „Teprve letos v září jsme se dostali na předcovidovou úroveň z roku 2019. Pokud přijde v příštím roce ekonomická krize, hrozí, že lidé i firmy začnou primárně šetřit na zájezdech i konferencích,“ obává se generální ředitel dvou pražských hotelů NH Prague City a NH Collection Prague Petr Nešpůrek.