žebříček čeští miliardáři - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu žebříček čeští miliardáři, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Srbský státní podnik Telekom Srbija se chystá uzavřít dohodu s mobilním operátorem Telenor, kterého vlastní český miliardář Petr Kellner. Důsledkem obchodu by podle nezávislé stanice N1, která se zprávou o záměru přišla jako první, mohla být likvidace opozičních médií v zemi.
Vládce energetického kolosu Energetický a průmyslový holding (EPH) Daniel Křetínský se letos nezastavil, přestože ho ovlivnila koronavirová pandemie víc než řadu dalších českých a slovenských miliardářů. Na začátku roku si totiž prodělal onemocnění COVID-19. „Neměl jsme žádný z příznaků, který by mi umožnil poznat, že jsem nakažený, žádná teplota ani kašel, jen lehká rýma, normálně jsem pracoval,“ popsal v březnovém rozhovoru pro deník E15 průběh nemoci Křetínský.
Stala se nejbohatší spisovatelkou a celou jednu generaci dětí hrající počítačové hry přiměla zase číst knihy. Populární autorka nespí ani nyní a ve své nové knize reflektuje pandemii. Novou knihu věnuje dětem, které trpí kvůli neutěšené situaci ve světě způsobené dopady nového typu koronaviru na společnost. O utrpení toho dnes velmi slavná žena ví sama až dost.
Koronavirus sice poškodil byznys řady českých a slovenských miliardářů, ale zároveň pro ně představuje i příležitost. Stejně jako po finanční krizi 2008 mohou na koronavirovém šoku dlouhodobě vydělat, pokud centrální banky budou dál pumpovat peníze do světové ekonomiky a vlády začnou přerozdělovat peníze z rozpočtů.
Britskou technologickou společnost Proversity, která vytváří on-line výukové a školicí programy, ovládla australská společnost OES ze skupiny SEEK Group. Ta je jedním z globálních lídrů v oblasti distančního vzdělávání a zaměstnanosti. Došlo k tomu poté, co investiční skupina RSBC miliardáře Roberta Schönfelda prodala Australanům dvacetiprocentní podíl v Proversity, která je známá pod obchodním jménem Construct.
Nejvíce dolarových miliardářů žilo loni podle studie společnosti Wealth-X o populaci světových boháčů ve Spojených státech. Z celkového počtu 2825 miliardářů ve světě mělo 788 domov v USA a připadal na ně celkový majetek byl 3,4 bilionu dolarů. Ve Spojených státech tak žilo téměř třicet procent všech miliardářů.
Dlouhé roky připravovaný kancelářský projekt se po změně majitele začal stavět. Nový vlastník z řad nejbohatších Čechů a Slováků tam vytváří nový domov pro své společnosti.
V minulých letech majetek stovky nejbohatších Čechů a Slováků nepřetržitě rostl s tím, jak centrální banky po celém světě pumpovaly do ekonomik peníze. To hnalo vzhůru hodnotu firem, nemovitostí, akcií nebo dluhopisů. Letos však hodnota majetku stovky nejbohatších lidí podle odhadu magazínu E15 Premium poprvé meziročně klesla, a to o zhruba 21 miliard korun na 1540,8 miliardy.
Čína bude v nadcházejících letech nejrychleji rostoucí světovou ekonomikou a už v tomto desetiletí by mohla v čele globálního žebříčku vystřídat Spojené státy. Její hospodářství do roku 2025 vyroste o 27,7 procenta, americké jen o 10,4 procenta. S odvoláním na prognózy Mezinárodního měnového fondu to uvedla agentura Bloomberg. Komunistická vláda plánuje vzestup Číny v době mimořádně napjatých vztahů s USA i zbytkem světa.
Nejbohatší Čech Petr Kellner a jeho mluvčí Vladimír Mlynář umístili na sociální síť Twitter společnou fotku, podle Mlynáře s ambicí podpořit nošení roušek v boji s pandemií nemoci COVID-19. I přes to, že je část Kellnerovy tváře skryta za ústenkou, jde s největší pravděpodobností o vůbec první nestylizovanou fotografii většinového majitele skupiny PPF na sociálních sítích.