žebříček udržitelného rozvoje - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu žebříček udržitelného rozvoje, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Když Plzeňský Prazdroj dělá nový produkt nebo balení, dívá se na něj hned od začátku i očima udržitelnosti. Svůj byznys právě se strategií udržitelnosti významně propojil. Pivovarnictví nyní kvůli pandemii prochází těžkým obdobím a trpí hlavně pohostinství. „Snažíme se pomáhat. Celý řetězec kolem piva je pro ekonomiku obrovsky přínosný,“ říká šéfka udržitelnosti a firemních vztahů pivovarské skupiny Pavlína Kalousová.
Čeští politici začali naplno věřit fikci, že 5G aukce přinese vstup čtvrtého operátora a ten zajistí lepší ceny služeb pro nás všechny. Jako pohádka pro lidi je to dobré. Z ekonomického pohledu je však 5G aukce především soutěží na globálních finančních trzích o to, kdo je ochoten v Česku investovat desítky miliard korun do 5G. Proč tedy nikde nevidíme frontu natěšených zahraničních investorů, kteří se chtějí účastnit pohádkových výnosů v českých mobilních sítích?
Organizace spojených národů vyhlásila potřetí za sebou Finsko nejšťastnější zemí světa. Za Finskem následuje Dánsko, Švýcarsko, Island a Norsko. Jak jiný než jinde na světě je život ve šťastném Finsku v době pandemie koronaviru?
Nejprestižnější ocenění v oblasti udržitelného podnikání a odpovědného chování firem bylo 31. října uděleno již pošestnácté. V letošním roce nově ve formě ratingu přístupu firem k jednotlivým oblastem udržitelnosti. V čele žebříčku 25 nejodpovědnějších velkých firem se umístily společnosti VELUX, Vodafone, Skanska, Skupina ČEZ a Plzeňský Prazdroj.
Více než polovina moderních kanceláří ve třech největších městech je v rukou tuzemských firem. Česká společnost zvítězila rovněž v žebříčku nejsilnějších developerů kancelářských center za posledních deset let.
Čína není jediným státem, který by mohl nést přízvisko země budoucnosti. „O Indii se říká zajímavá věc: přeskočila průmyslovou revoluci. Skočila rovnou do té IT revoluce,“ říká indolog Zdeněk Štipl. A vypráví o špičkovém indickém školství, o dětech ze státních škol, které neumějí číst, proměnách kastovního systému a o všudypřítomné chudobě.
Česko patří ke špičce mezi zeměmi, které se snaží naplňovat cíle udržitelného rozvoje. V hodnocení 157 států skončila ČR na páté příčce za čtyřmi severskými zeměmi. Ze stovky bodů získala 81,9. Vyplývá to ze zprávy o globální odpovědnosti a hodnocení cílů udržitelného rozvoje (Index SDG) pro rok 2017.
Světové ekonomické fórum zveřejnilo každoroční žebříček o konkurenceschopnosti jednotlivých zemích v odvětví cestovního ruchu. Takzvaný Travel&Tourism Competitiveness Index (TTCI – Index konkurenceschopnosti cestování a turistiky) zohledňuje ve čtrnácti pilířích desítky aspektů, které cestovní ruch a jeho rozvoj ovlivňují. I přes zhoršenou bezpečnostní situaci je však Evropa stále nejlepším místem pro cestování, v první desítce se umístilo šest evropských zemí. Česko uzavírá čtvrtou desítku.
V globálním žebříčku hodnotícím atraktivitu 118 zemí z hlediska pracovních podmínek a příležitostí skončilo Česko na 23. místě. Předčilo státy jako Francie, Itálie, Španělsko či sousední Polsko i Slovensko. Nejatraktivnější zemí pro práci je podle žebříčku Švýcarsko, následují Singapur, Británie, USA a Švédsko. Vyplývá to ze studie Global Talent Competitiveness Index (GTCI).
I když česká ekonomika roste, nezaměstnanost je nízká a zvedají se mzdy, k úrovni vyspělých zemí se Česko přibližuje jen pomalu. Zlepšení situace brání závislost hospodářství na cizině, vývoz výrobků bez přidané hodnoty či oslabená koruna.