Zeman a bakala - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Zeman a bakala, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Městský soud v Praze vyhlásil na popud miliardáře Zdeňka Bakaly insolvenční řízení se slovenským podnikatelem Pavolem Krúpou. Bakala požaduje zaplacení 777 milionů korun, které měl Krúpa uhradit na základě rozsudku amerického soudu, protože vedl proti Bakalovi vyděračskou kampaň. Na zahájení insolvenčního řízení upozornil server Seznam Zprávy.
Série druhá, epizoda třetí, Miloš Zeman přednáší své osmé vánoční poselství. Kdybychom chtěli být přísní, řekneme, že mělo jen dvě malé vady. Nebylo příliš vánoční, pokud tedy nepočítáme ozdobené lánské rekvizity typu stromek a sklenička s vínem (proč?), a neobsahovalo žádné výrazné poselství. Na to jsme si ovšem už u prezidentských projevů zvykli a upřímně – nikdo už asi nic převratného nečeká. Většinou nám ke štěstí postačí, když Zeman nikoho moc neurazí. Což se opět nepovedlo.
Poslanci vzali na vědomí na konci ledna závěry vyšetřování sněmovní komise ohledně někdejšího prodeje těžební společnosti OKD. Vyplývá z nich mimo jiné i trestní oznámení na podnikatele a exmajitele firmy Zdeňka Bakalu. Kauza OKD se dokonce řeší i na druhé straně Atlantiku v USA. „Dají se na tom popsat dějiny české ekonomiky a politiky. Kdyby se to netýkalo mě osobně a mého muže, mluvilo by se mi o tom výrazně jednodušeji,“ říká Michaela Bakala, bývalá miss Československo z roku 1991, někdejší mluvčí ODS a...
Studie polské psycholožky Agnieszky Golec de Zavala ukázala jeden z důvodů, proč jsou dnes po celém světě úspěšní populističtí politici. Souvisí to s fenoménem kolektivního narcismu, který je možná důvodem, proč heslo Make America Great Again rezonovalo v tolika lidech nebo proč se Češi děsí migrantů.
Sněmovní vyšetřovací komise do detailu zmapovala dění kolem privatizace těžební společnosti OKD. Po zvážení zjištěných faktů se shodla, že podá více než deset trestních oznámení, vesměs na bývalé ministry či bývalé majitele důlní firmy a další lidi spojené s prodejem podniku. Na seznamu pochopitelně nechybí ani Zdeněk Bakala, nejspíš ústřední postava celé transakce a také úpadku OKD v roce 2016. Zkoumání poslanců v zásadě nepřineslo nic nového, řadu popsaných skutků v minulosti šetřila i policie, některé ...
Na dohromady třináct lidí a jednoho neznámého pachatele podá trestní oznámení poslanecká vyšetřovací komise k prodeji státního podílu v těžební společnosti OKD. Podněty policii budou směřovat na čtyři exministry - Vladimíra Dlouhého, který je nyní šéfem Hospodářské komory, Jiřího Skalického, Bohuslava Sobotku a Milana Urbana. Na seznamu jsou i podnikatelé Zdeněk Bakala a Viktor Koláček nebo právníci Radek Pokorný a Richard Wagner. Všichni pochybení odmítají.
Novým ministrem kultury má být podle serverů novinky.cz a Seznam Zprávy Lubomír Zaorálek. Na nabídku údajně kývl. Na dotaz ale ČTK neodpověděl. Premiér Andrej Babiš pro Českou televizi uvedl, že by se Zaorálkem jako ministrem kultury problém neměl.
Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD by podle jejího předsedy Lukáše Černohorského (Piráti) mohla iniciovat podněty pro další trestní řízení, případně správní řízení. Černohorský to uvedl k jednání komise, která si na pátek naplánovala vypořádání připomínek ke zhruba padesátistránkové zprávě. Její schválení ale chystá až na další zasedání. Na předložení zprávy Sněmovně má komise čas do 12. října.
Předseda vyšetřovací sněmovní komise k OKD a poslanec Pirátů Lukáš Černohorský v rozhovoru pro Info.cz popisuje nová zjištění v kauze kolem těžební firmy. Popisuje roli tehdejšího ministra hospodářství Vladimíra Dlouhého, Zdeňka Bakaly, Bohuslava Sobotky i vlády Miloše Zemana. Mimo jiné se Černohorský podivuje, jak laxně ke kauze stát po celé roky přistupoval.