zeman cefc - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zeman cefc, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Prezident Miloš Zeman má dar nastolovat témata. Mistrně na sebe strhává pozornost jako influencer, aniž potřebuje sociální sítě nebo chytrý telefon. Jeho osobní značka táhla, dokud si ji pro sebe a své kšefty nezprivatizovali jeho nejbližší. Pak se stala synonymem úpadku nejen Zemanova, ale i politické kultury.
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula chce vyhrát prezidentské volby mimo jiné s plánem udělat z Pražského hradu „evropské budoucnostní centrum“. Zároveň slibuje, že v případě zvolení prošetří, co se v Kanceláři prezidenta republiky dělo za éry kancléře Vratislava Mynáře a prezidentova poradce Martina Nejedlého. „V případě zvolení prezidentem bych se na to určitě začal ptát velice rychle. Tady je třeba vědět,“ tvrdí Středula.
Novým šéfem diplomacie za ČSSD by se měl stát dosavadní náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek. Dlouholetý blízký spolupracovník Jana Hamáčka má za sebou působení v pozicích náměstka ministra obrany a náměstka ministra zahraničí, odkud odešel, když neprošel opakovaným výběrovým řízením na svou pozici. Následně přešel ze státní správy do čínské společnost CEFC Europe, kde působil po boku Jaroslava Tvrdíka jako „externí konzultant investičních projektů a regulačního prostředí v EU”.
Následky boje s koronavirem dopadly i na investice čínské skupiny Citic v Česku. Firma vlastní podíly ve firmách působících v turistickém ruchu, který dostává letos mimořádně zabrat. Zároveň nevýhodně nakoupila řadu společností, jejichž stav byl problematický.
Vášnivé diskuse o plánované cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan, vměšování čínského velvyslance v Praze do vnitřních záležitostí České republiky, pročínská politika Pražského hradu a někdy na druhé straně neadekvátní protičínský džihád opozice, připoutávají enormní pozornost k česko-čínsko-tchajwanským vztahům. Jako kdyby se politika rozhodla zvítězit nad ekonomikou.
Čínská CITIC získala většinový podíl 57 procent v jedné z největších tuzemských mediálních agentur Médea na úkor Jaromíra Soukupa, který agenturu dlouhé roky kontroloval. Čínská skupina, která dosud vlastnila třicet procent, využila totiž opci na navýšení podílu ve společnosti.
Bývalý prezident čínského finančního ústavu CITIC Bank Sun Te-šun byl kvůli podezření z korupce zatčen. S odvoláním na čínskou prokuraturu to píše agentura Reuters. CITIC Bank je součástí čínské státní společnosti CITIC Group, která už dříve převzala kontrolu nad firmou CEFC Europe - ta v Česku zaštiťovala většinu čínských obchodních aktivit.
Předsedou představenstva CITIC Europe Holdings se stal Cchaj Chua-siang, který je také předsedou dozorčí rady celé korporace CITIC Group. Na svém twitterovém účtu to uvedl člen vedení firmy Jaroslav Tvrdík s tím, že on sám byl jmenován členem představenstva a nadále plně zodpovídá mimo jiné za fotbalovou Slavii Praha.
Kocovina z nesplněných slibů je ta tam, zhruba desítku podepsaných memorand o vzájemné ekonomické spolupráci a čínské investice, které tentokrát už docela jistě poplynou do Česka, už zase provází euforie. Tentokrát převážně ta hradní.
Mezi zástupcí šedesátky firem, které vyrazily s prezidentem Milošem Zemanem na cestu do Číny, jsou představitelé mnoha důležitých českých podniků. Vyplývá to ze seznamu účastníků, který má E15.cz k dispozici. Nejtěžší vahou na výjezdu do Číny je Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. Holding zastupuje členka představenstva Simona Sokolová.